پرداخت ۹۷ میلیارد تسهیلات اشتغال‌زایی برای توانمندسازی مددجویان کمیته امداد کاشمر

مدیر کمیته امداد کاشمر با اشاره به اینکه طرح‌های اشتغال این نهاد دارای کمترین انحراف است، گفت: از ابتدای سال جاری، ۹۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در راستای توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد کاشمر پرداخت‌ شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، سید سعید عبدالله‌زاده ظهر امروز در حاشیه افتتاح جشنواره سوغات و هدف از برگزاری این جشنواره، عرضه تولیدات و محصولات خانگی و سوغات کاشمر تولید شده در واحدهای اشتغال‌زایی کمیته امداد است، اظهار داشت: کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) در راستای مأموریت و رسالتی که در حوزه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت بر عهده دارد و نیز با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مطرح کردن شاخصه‌های اقتصاد درون‌زا، خودباوری اقتصادی، مردمی بودن اقتصاد، جهاد و عدالت اقتصادی حمایت از مددجویان به‌منظور ایجاد شغل جدید و بهبود فضای کسب‌وکار در دستور کار قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۹۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی برای ۶۰۰ طرح در این شهرستان پرداخت‌ شده است، یادآور شد: ۶۷ میلیارد ریال از این تسهیلات از محل تبصره ۱۶ منابع بانکی و ۳۰ میلیارد ریال نیز از محل منابع امداد و صندوق اشتغال نیازمندان به‌منظور توانمندسازی خانواده‌ها با همراهی و مشارکت کارگروه اشتغال و بانک‌های عامل جذب‌ شده است.

مدیر کمیته امداد کاشمر با اشاره به ثبت ۴۵۹ طرح در سامانه رصد، از همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل این شهرستان در جذب و پرداخت این تسهیلات تقدیر کرد و ادامه داد: در سال جاری نیز با انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه فی‌مابین کمیته امداد، بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی ۱۰ میلیارد ریال به افراد نیازمند در روستاها که به دنبال اشتغال بودند، پرداخت‌ شده است.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه کاریابی نیز ۱۱۲ نفر که شرایط جذب و دریافت تسهیلات را نداشتند، به شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که نیروی انسانی نیاز داشتند، معرفی و زمینه اشتغال آنان فراهم شد، خاطرنشان کرد: در این مدت نیز در راستای بهره‌مندی کارفرمایان از بسته‌های تشویقی و حمایتی، ۱۷ نفر با تعامل با کارفرما مشغول به کار شدند.

عبدالله‌زاده همچنین با اشاره به اعلام رئیس کمیته امداد کشور مبنی بر اینکه معوقات بانکی در حوزه تسهیلات پرداختی به مددجویان کمیته امداد کمتر از دو درصد است، گفت: طرح‌های کمیته امداد کمترین میزان انحراف را دارد، به‌طوری‌که این آمادگی راداریم که با حضور مسئولان و دستگاه‌های ناظر در این زمینه به‌صورت سرزده از این طرح‌ها بازدید انجام دهیم.

مدیر کمیته امداد کاشمر به برگزاری جشنواره سوغات باهدف ارائه تولیدات خانگی و سوغات کاشمر با حضور واحدهای تولیدی فعال در حوزه اشتغال کمیته امداد اشاره کرد و افزود: برپایی این جشنواره علاوه بر این‌که به معرفی کاشمر و عرضه محصولات و سوغات این شهرستان می‌پردازد فرصت مناسبی برای اعتمادسازی و خودباوری اقتصادی است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!