نخستین اجلاسیه ۲۶ شهید معلم و ۹۸ شهید دانش‌آموز کاشمر برگزار شد

نخستین اجلاسیه ۲۶ شهید معلم و ۹۸ شهید دانش‌آموز کاشمر با استقبال مردم شهیدپرور این شهرستان و با حضور مسئولان در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، مدیر آموزش‌وپرورش کاشمر امشب در این محفل معنوی که به تمثال ۱۲۴ شهید معلم و فرهنگی و تمثال معمار کبیر انقلاب و رهبر فرزانه انقلاب مزین شده بود با ابراز خرسندی از حضور چشمگیر مردم شهیدپرور و ولایتمدار شهرستان در این مراسم اظهار داشت: معتقدیم که این اجلاسیه یک کلاس مؤثر و نقش‌آفرین برای جامعه است چراکه آموزش‌وپرورش زمانی می‌تواند مفید و مؤثر واقع شود که در کنار توجه به مسائل نظری و آموزش‌های سطحی به تمام ساحت‌های زیستی، اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و اعتقادی نیز ورود پیدا کند.

علی طاهریان با تأکید بر این‌که برگزاری این اجلاسیه و یادواره‌های شهدایی که در طول سال تحصیلی در سطح مدارس برگزار می‌شود در راستای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به‌عنوان الگوهای مناسب در جامعه است ابراز داشت: بر این باوریم که پاسداشت و بزرگداشت شهدا نقش به‌سزایی در تعمیق فرهنگ ارزشی و اجتماعی اسلامی دارد.

وی با اشاره به این‌که در کنار یادواره‌هایی که در مدارس برگزار می‌شود موضوع شهیدپژوهی نیز با استقبال دانش‌آموزان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: خوشحالیم که امسال برای نخستین‌بار در سایه همراهی و همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه و بسیج دانش‌آموزی، گردان امام حسین(ع)، شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر موفق شدیم این محفل را در بزرگداشت یاد و خاطره شهدای معلم و دانش‌آموز شهرستان برگزار کنیم.

مدیر آموزش‌وپرورش کاشمر بابیان این‌که جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی این اجلاسیه از دی‌ماه سال گذشته با حضور نمایندگان مدیران مدارس و شورای معاونین برگزار شد، یادآور شد: نگاه تمام متولیان و دست‌اندرکاران برگزاری این محفل معنوی و ارزشی به‌عنوان یک تکلیف اداری نبود و همواره به خاطر شهدا پا در این عرصه گذاشتیم.

گفتنی است طنینی فریاد مرگ بر آمریکا، اجرای سرود توسط گروه دانش‌آموزی دبیرستان صاحب‌الزمان و بیان خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس توسط علیرضا دلبریان از راویان جنگ از دیگر برنامه‌های نخستین اجلاسیه ۲۶ شهید معلم و ۹۸ شهید دانش‌آموز بود که با استقبال مردم شهیدپرور این شهرستان و با حضور مسئولان در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!