کمبود فضای اقامتی مناسب در کاشمر

کمبود مکان اقامتی مناسب در شهرستان کاشمر که به‌واسطه بقاع متبرکه، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خود، یکی از گردشگر پذیرترین شهر‌های استان محسوب می‌شود، به معضلی در این شهر تبدیل شده است .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، رضا یوسفی رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری کاشمر گفت : متأسفانه خدماتی که تاکنون به مسافران ارائه داده‌ایم در حد مطلوب نبوده و نسبت به هزینه‌ای که مسافر می‌کند خدمات متناسبی ارائه نمی‌شود ، در واقع تاکنون به مرحله استاندارد اقامت در یک شهر توریستی نرسیده‌ایم.

وی افزود : بسیاری از گردشگران می‌خواهند قبل از ورودشان به یک شهر رزرو اتاق داشته باشند ، اما در کاشمر این امکان مهیا نشده است.

یوسفی ادامه داد : مسافران به دنبال سفر ارزان هستند برهمین اساس باید مکان‌های مناسبی برای آن‌ها فراهم شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری کاشمر گفت : در حوزه اقامت‏گاه‌های بوم‏گردی چهار مورد موافقت اولیه گرفته شده است و باید جهت رشد این‌گونه اقامتگاه‌ها تلاش کرد .

وی با بیان این‏که اگر فضای نامناسبی در اختیار مسافران قرار دهیم تمامی زحمات شبانه‌روزی در حوزه‌های مختلف زیر سؤال می‌رود، افزود : در حال حاضر سوئیت‏های مراکز مختلف کاشمر گنجایش پذیرایی حدود ۴ هزار نفر را بیشتر ندارند.

یوسفی ادامه داد : اگر در ارائه خدمات فرهنگی و خدماتی برنامه‌ها هدفمند باشند در ماندگاری مسافران موفق می‌شویم، زیرا مهم خاطره‌ای است که مسافر با سفر به هر شهر در ذهنش باقی می‌ماند.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری کاشمر با اظهار تأسف از این‏که تاکنون رویداد مناسبی برای مسافران نداشته‌ایم، یکی از وظایف میراث فرهنگی را صدور مجوز و نظارت بر تأسیسات گردشگری همانند هتل‌ها، اقامت‏گاه‌ها، مهمان‌پذیر‌ها دانست و گفت: ساخت هتل در کاشمر باید از سال‌ها قبل به ثمر می‌نشست .

وی، ساخت هتل را در شهر ۱۰۰ هزار نفری کاشمر ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد؛ با برنامه‌ریزی دقیق و معرفی بیشتر جاذبه‌های گردشگری میزان ماندگاری گردشگران را افزایش دهیم.

یوسفی با اشاره به این‏که اکنون میزان اقامت مسافران در کاشمر ۱٫۵ روز است، افزود : اگر برنامه‌ریزی خوبی برای مسافران نداشته باشیم قطعا کاشمر به شهری عبوری تبدیل خواهد شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!