افتتاح ۲ واحد اقامتگاه بومگردی در کوهسرخ

۲ واحد اقامتگاه بومگردی در کوهسرخ به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر گفت: اقامتگاه بوم گردی افتتاح ۲واحداقامتگاه بومگردی در کوهسرخ در روستای ایور و اقامتگاه بومگردی چشمه نقره در روستای طَرق بخش کوهسرخ کاشمر افتتاح شده است.

رضا یوسفی افزود: اقامتگاه بومگردی (بادام) روستای ایور و (چشمه نقره) روستای طرق به ترتیب دومین و سومین اقامتگاه های بومگردی شهرستان کاشمر است.

وی گفت: این دو اقامتگاه بوم گردی در ابتدا با آورده متقاضی به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان راه اندازی و از طریق سامانه اشتغال روستایی نیز برای دریافت تسهیلات به کار گروه اشتغال معرفی شده اند.

وی افزود: این دو اقامتگاه اشتغال ۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نقر به صورت غیر مستقیم را در پی دارد.

فرماندار شهرستان کاشمر در آئین افتتاح این اقامتگاه ها گفت: اقامتگاه های بومگردی امروزه و با توجه به خستگی مردم از سیستم مدرن در شهر ها مورد توجه مردم شهرها و حتی گردشگران خارجی قرار گرفته است.

وی گفت: اطلاع رسانی مطلوب در بستر اینترنت و فضای مجازی و کیفیت خدمات ارائه شده عامل موفقیت اقامتگاه های بوم گردی است.

بخش کوهسرخ کاشمر به لحاظ وجود ییلاقها و طبیعت بکر و دست نخورده لقب بهشت پنهان را به خود گرفته است.

روستای ایور این بخش دارای بافت پلکانی و با ارزش تاریخی در فاصله ۱۲ کیلومتری شرق شهر ریوش قرار دارد، از جاذبه های دیدنی این روستا بادامستان های سر سبز و حمام تاریخی است.

همچنین روستای هدف گردشگری طرق در فاصله ۸ کیلومتری غرب شهر ریوش واقع شده است، بافت پلکانی و صخره ای و همچنین رودخانه دائمی و طبیعت و باغات چشم نواز از جاذبه های طبیعت گردی این روستا است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!