برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد کاشمر به مناسبت ۱۹ مهر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر مهمترین برنامه های کانون های مساجد این شهرستان را به مناسبت ۱۹ مهر سالروز فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون کانون های مساجد اعلام کرد.

علی توکلی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد گفت: به مناسبت ۱۹ مهر سالروز سخنرانی مقام معظم رهبری درباره کانون های مساجد، مدیر کانونهای فرهنگی هنری مساجد این شهرستان از ۱۶ تا ۲۶ مهر سال جاری ویژه برنامه‌هایی را به همین مناسبت برگزار می‌کنند که دیدار با امام‌جمعه شهرستان، فرماندار، بخشداران، مسئولان شهرستان و همچنین شخصیت‌های برجسته و مشاهیر فرهنگی و مذهبی شهرستان، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کاشمر و کوهسرخ در ۱۴ و ۲۱ مهر برای ارائه گزارش از مهمترین برنامه‌ها است.

توکلی با بیان اینکه به مناسبت ۱۹ مهر از چندین کانون فرهنگی هنری، کتابخانه، خانه نور و مرکز فرهنگی دیجیتال بازدید می شود، ادامه داد:کانونهای فرهنگی هنری مساجد، همواره از ظرفیت تمام بخش‌ها و مناطق شهرو روستا از جمله مناطق ویژه در حاشیه شهر و بخش ها و گسترش فرهنگ دینی و اشاعه ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران استفاده می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با اشاره به طراحی، اجرا و گسترش طرح تلاوت نور در مساجد، بیان کرد: تابلوی طرح تلاوت نور در این هفته به مساجد اهدا می‌شود تا موجب رونق بیشتر این طرح معنوی در مساجد گردد.

توکلی با اشاره به تلاش‌های گسترده ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، برای آشنایی بیشتر اهالی مسجد و فرهنگ با ظرفیت‌های کانون‌ها، خاطرنشان کرد: مدیران کانون های مساجد از ظرفیت رسانه‌های، ‌صداوسیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات و همچنین از تبلیغات محیطی در سطح شهرو مصلاهای نماز جمعه در کاشمر و کوهسرخ برای معرفی هر چه بیشتر دستاوردها و فعالیت‌های این نهاد مسجدی استفاده می‌کنند که تهیه و تولید ویژه‌نامه گزارش عملکرد ۶ ماه اول سال ۹۷ از جمله آن‌ها است.

وی گفت: تهیه کلیپ ۱۹ مهر جهت پخش در همایش‌های ویژه مدیران در آرامگاه مدرس (ره )و پخش کلیپ و تیزر ۱۹ مهر در فضای مجازی، انتشار بیانیه و ارسال پیامک طی ۷ روز از دستاوردهای شورای هماهنگی کانون های شهرستان است.

توکلی اظهارداشت:برپایی همایش ۱۹ مهر در دهه سوم محرم‌الحرام، توزیع پوستر با موضوع عاشورا در سطح کانون‌های مزین به تمثال مقام معظم رهبری و سخنان ایشان به همراه بروشور دستاوردهای ستاد، استفاده از ظرفیت سامانه های بچه های مسجد در امر اطلاع‌رسانی از دیگربه مناسبت ۱۹ مهر است.

رئیس اداره ارشاد کاشمر افزود: اجرای برنامه‌ها با محوریت اهمیت نقش مساجد در گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی (تولید و اشتغال)، ترویج سبک زندگی اسلامی، توجه به فرهنگ جهادی، اهتمام به ارائه راهکارهای مرتبط به آسیب‌های اجتماعی و بهره‌مندی مناسب از فضای مجازی، تجلیل از خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران به‌ خصوص شهدای مدافع حرم و تجلیل از ائمه جمعه و جماعات، فعالان اوقات فراغت، فعالان کانون‌های فرهنگی هنری روستایی و عشایری، کارآفرینان نمونه، فعالان فرهنگی هنری، پژوهشگران، چهره‌های قرآنی، رابطان خواهر و کتابداران خواهد بود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!