دوره‌های آموزش بهداشت و سلامت در مدارس علمیه کاشمر برگزار می‌شود

معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان خراسان رضوی با دکتر قائمی رئیس اداره بهداشت شهرستان کاشمر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدی پور معاون سلامت و امور بیمه‌ها و آقای ابراهیمی کارشناس سلامت مرکز خدمات استان با دکتر قائمی رئیس اداره بهداشت شهرستان کاشمر دیدار و گفت‌وگو کردند.
حجت‌الاسلام محمدی پور در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های حوزه بهداشت و سلامت مرکز خدمات استان ارائه کرد و گفت: رویکرد تقدم پیشگیری بر درمان جزء رویکردهای راهبردی مرکز خدمات در حوزه سلامت طلاب است و برگزاری دوره‌های آموزش سلامت در مدارس علمیه بر همین مبناست.
وی با اشاره به طرح سنجش سلامت طلاب جدیدالورود افزود: طرح سنجش سلامت یکی از برنامه‌های پیشگیرانه مرکز خدمات است، اما این طرح به‌تنهایی کافی نیست و نیاز به پیوست‌های آموزشی دارد.
معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان بیان کرد: با توجه به اهمیت مقوله پیشگیری و تقویت آموزش بهداشت و سلامت در مدارس علمیه، اداره بهداشت و سلامت در مرکز خدمات استان راه‌اندازی شده است تا این برنامه‌ها به‌صورت تخصصی پیگیری شوند.
دکتر قائمی رئیس اداره بهداشت شهرستان کاشمر نیز در این دیدار گفت: توجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به امر سلامت قابل‌تقدیر است و اجرای این طرح‌ها کمک بسزایی به ترویج فرهنگ سلامت در استان می‌کند.
وی افزود: طلاب پس از گذراندن دوره‌های آموزش سلامت می‌توانند به‌عنوان سفیران و مروجان سلامت در جامعه خدمت کنند.
شایان‌ ذکر است، برگزاری دوره‌های آموزش بهداشت و سلامت در مدارس علمیه شهرستان کاشمر با همکاری اداره بهداشت این شهرستان از مصوبات این جلسه بود

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!