راه اندازی یک دستگاه ماموگرافی دیجیتال درکاشمر

رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمر گفت: یک دستگاه ماموگرافی دیجیتال در بیمارستان شهید مدرس (ره) کاشمر نصب و راه اندازی شد.
راه اندازی یک دستگاه ماموگرافی دیجیتال درکاشمربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمدجواد یزدانی رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمرگفت: با پیگیری ها و هماهنگی های به عمل آمده یک دستگاه مامو گرافی دیجیتال با رزش ریالی این دستگاه با هزینه لوازم مورد نیا ۱۰ میلیارد خریداری شد.

وی افزود: قبل از ورود این دستگاه به کاشمر، پیگیری های لازم برای ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز برای نصب دستگاه ماموگرافی شامل فضای فیزیکی استاندارد، دیوارهای سرب کوب شده، خرید و نصب دستگاههای یو پی اس و اسپلیت انجام شد.

یزدانی ادامه داد: انجام به موقع این اقدامات که مورد تایید اداره سرطان معاونت درمان وزارتخانه قرار گرفت، زمینه تخصیص و راه اندازی این وسیله مهم برای غربالگری و تشخیص سرطان پستان در مرکز غربالگری سرطان بیمارستان شهید مدرس(ره) کاشمر را فراهم کرد.

رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان کاشمرگفت: دستگاه ماموگرافی تهیه شده برای بیمارستان شهید مدرس (ره ) کاشمر یکی از پیشرفته ترین دستگاههای ماموگرافی موجود در کشور می باشد که تصاویر را با کیفیت بسیار بالا تهیه می کند و قابلیت نمایش کوچکترین جزئیات را برای تشخیص سرطان پستان در مراحل بسیار ابتدایی دارد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!