۴۰ درصد نانواییهای کاشمر آرد کامل استفاده می کنند

رئیس اتحادیه نانوایان کاشمر گفت: فقط ۴۰ درصد از نانواییها در سطح این شهرستان از آرد کامل سبوسدار برای پخت نان استفاده می کنند.
۴۰ درصد نانواییهای کاشمر آرد کامل استفاده می کنند
موسی برهانی روز سه شنبه همزمان با ۲۲ آبان ‘روز ملی نان’ و در حاشیه مسابقه تهیه و پخت نان در کشامر طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۵۷ نانوایی مجوزدار در سطح این شهرستان به پخت و عرضه انواع نان سنگک، تنوری سنتی و ماشینی دوار اشتغال دارند. ۱۰۰ واحد از این نانواییها در شهر کاشمر فعالند.
وی همچنین سهمیه ماهانه آرد را در کاشمر هزار و ۱۰ تن ذکر و بیان کرد: تلاش می شود آرد بدون سبوسگیری و کامل به نانواییها برسد تا ۱۰۰ درصد نان تولیدی در این شهرستان سبوسدار باشد اما برخی از مردم رنگ تیره این نوع آرد را نمی پسندند در صورتی که نان سفید فاقد سبوس بوده و ارزش غذایی ندارد.
رئیس اتحادیه نانوایان کاشمر همچنین گفت: طی سالهای اخیر هزینه های نانوایی افزایش یافته و همچنین مالیات بر ارزش افزوده نیز از نانواها دریافت می شود لذا مدیران این واحدها مجبور به تعدیل نیرو شده اند. نانواییها در صورت ارائه تسهیلات می توانند اشتغالزایی بیشتری داشته باشند.
مرکز شهرستان ۱۹۵ هزار نفری کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است. این شهرستان مرکب از دو بخش مرکزی و کوهسرخ دارای ۶۳ روستای است. ۶۱ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!