میزان بارش در کاشمر ۱۰۰ درصد افزایش یافت

رئیس اداره هواشناسی کاشمر گفت: حجم بارش ثبت شده در ایستگاه کاشمر طی ماههای مهر و آبان امسال ۲۵ میلیمتر است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد بیشتر شده است.

علی اصغرزاده روز دوشنبه به در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود بارشهای اخیر و آتی باید نسبت به مدیریت مصرف آب توجه ویژه داشت و راهکارهای مناسب و اجرایی را در این زمینه در نظر گرفت.
وی ادامه داد: میزان بارش طی سال زراعی گذشته در کاشمر به میزان ۲۲ درصد نسبت به سال ماقبل کاهش یافت و این شهرستان از همین حیث در بین ۲۰ ایستگاه هواشناسی سینوپتیک خراسان رضوی رتبه یازدهم را به خود اختصاص داد.
رئیس اداره هواشناسی کاشمر گفت: مدلهای پیش بینی فصلی هواشناسی نشان می دهد میانگین بارش این شهرستان در فصل پاییز در محدوده نرمال و بیش از نرمال است.
وی افزود: مصداق آن بارشهایی است که تا این زمان اتفاق افتاده و در فصل زمستان و دی ماه با کاهش بارش نسبت به نرمال و افزایش دما مواجهیم و بهمن و اسفند نیز بارشها در حد نرمال و بالاتر از نرمال پیش بینی می شود.
کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!