کمک ۲۸۴ میلیون ریالی انجمن حمایت از بیماران کلیوی در کاشمر

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی کاشمر گفت: از ابتدای امسال تاکنون از طریق این انجمن ۲۸۴ میلیون ریال به بیماران زیرپوشش کمک شده است.

دکتر رضا میرجردوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبالغ شامل ۸۰ میلیون ریال اقلام خوراکی، ۱۲۸ میلیون ریال پرداخت مستمری، ۳۹ میلیون ریال کمک هزینه رفت و آمد بیماران و ۳۷ میلیون ریال هزینه دارو می باشد.
وی با بیان اینکه ۴۷ بیمار دیالیزی و ۱۴ بیمار پیوندی در این شهرستان زیرپوشش این انجمن هستند اظهار داشت: تعداد بیماران دیالیزی و پیوندی نسبت به سالهای گذشته افزایش داشته است.
وی گفت: تاکنون هیچگونه حمایتی از طرف ادارات، نهادها و مؤسسات دولتی به این انجمن نشده و هزینه های انجمن از طریق حمایتهای مردمی تأمین شده است.
میرجردوی با بیان اینکه دستگاههای دیالیز موجود در کاشمر، جوابگوی نیاز بیماران نیست افزود: هزینه سرسام آور داروهای بیماران کلیوی، از مهمترین مشکلاتی است که این بیماران با آن دست و پنجه نرم می کنند.
وی اظهار داشت: بیماران کلیوی اغلب با بیماریهای قلبی، فشار خون، تنفسی و مشکلات استخوانی هم مواجهند.
انجمن حمایت از بیماران کلیوی کاشمر در سال ۱۳۷۷ توسط خیرین راه اندازی شد و در سال ۱۳۸۴ پروانه فعالیت دریافت کرد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!