کشف موقوفه‌ای در کاشمر با قدمت بیش از ۱۰۶ سال

رئیس اداره اوقاف کاشمر گفت: موقوفه‌ای با قدمت بیش از ۱۰۶ سال در شهر ریوش این شهرستان کشف و به ثبت رسید.
کشف موقوفه‌ای در کاشمر با قدمت بیش از ۱۰۶ سالبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،حجت الاسلام حسین نیساری رئیس اداره اوقاف کاشمر گفت: موقوفه استاد محمد ولد سالار غیاث و زوجه اش بنت استاد حسین واقع در شهر ریوش از توابع کوهسرخ کشف و در سامانه جامع موقوفات کشور ثبت شد.

وی اظهار داشت: مدرک مورد نظر که یک استشهاد محلی است مربوط به سوم محرم الحرام سال ۱۳۳۰ قمری (۲ دیماه ۱۲۹۰) است که توسط ریش سفیدان محل مهر و امضا شده است.

نیساری با بیان اینکه در این وقف نامه متاسفانه به تاریخ وقف اشاره‌ای نشده است، گفت : این موقوفه شامل سه قطعه زمین کشاورزی است که به منظور تامین هزینه‌های جاری مسجد جامع شهر ریوش و تعزیه داری امام حسین علیه السلام وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف کاشمر گفت: یکی از دغدغه‌های سازمان در خصوص موقوفاتی است که ناشناخته باقی مانده و اسناد آن دست افراد نگهداری می‌شود که احتمال زیاد از دنیا رفته اند و در نتیجه از همه کسانی که با چنین مواردی مواجه هستند به اداره اوقاف شهرستان مراجعه کنند.

گفتنی است: قدیمی‌ترین موقوفات شهرستان کاشمر متعلق به جلال الدین محمد حکیم جنابدی سال ۸۸۰ شمسی (۵۱۷ سال قبل) و ابن علی کاسفی سال ۹۰۲ شمسی (۴۹۵ سال قبل) است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!