یادواره شهدای مدافع حرم در کاشمر برگزار شد

به گزارش ایرنا در این مراسم یکی از همرزمان سردار شهید همدانی و از فرماندهان سپاه قدس، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را نقطه آغاز جنگ پنهان تمدن غرب با تمدن اسلام عنوان کرد.
علی غزلی گفت: استکبار جهانی از سال ۴۲ برای این کشور برنامه داشته که با آمدن رهبر کبیر انقلاب حرکتی آغاز شد و موجب پیروزی انقلاب گشت که این پیروزی موجب شکست سیاست ‌ها و به هم خوردن امنیت آمریکا در منطقه و خلیج فارس شد و نظام دو قطبی جهان را زیر سوال برد.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران تنها یک مسئله استراتژیک متعارف نیست بلکه امواجی است که بنیادهای تمدن سوسیالیستی شرق و کاپیتالیستی غرب را به لرزه انداخت.
وی با بیان اینکه جهان مدرن تا قبل از انقلاب اسلامی به سوی کنار گذاشتن دین پیش می‌ رفت اظهار داشت: اما بعد از پیروزی انقلاب این فکر تغییر یافت و مذهب جای خود را در جهان باز کرد.
غزلی با بیان اینکه استکبار در هشت سال دفاع مقدس توطئه کرد تا مردم این کشور را به زانو در آورد گفت: استکبار پس از جنگ نیز با نام ‌های دیگر از جمله داعش و النصره کار خود را با همان مرام منافقین آغاز کرد.
وی افزود: اگر فرزندان این مرز و بوم در سوریه و عراق جلو داعش را نمی ‌گرفت امروز در خیابانهای تهران شاهد رژه مسلح این افراد بودیم.
وی اظهار داشت: انقلاب و کشور را مدیون خون شهدا و خانواده شهدا هستیم و آنان حق حیات بر گردن این نظام دارند.
جانشین فرمانده سپاه ناحیه مقاومت کاشمر نیز در این مراسم پایبندی به آرمانهای شهدا را ملاک عمل دانست و گفت: مردم این شهرستان در مناسبت ‌های مختلف به خوبی پایبندی خود به دین اسلام و آرمانهای شهدا، امام راحل و رهبری را به اثبات رسانده ‌اند.
مسعود رحیمی مقدم افزود: باید در راستای حفظ روحیه شهادت طلبی، ایثار، مقاومت و ایستادگی در جامعه تلاش کرد.
شهرستان کاشمر ۶۵۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
شهیدان ‘علی زاده‌­ اکبر’ و ‘احمد رضایی’ از شهدای مدافع حرم این شهرستان به شمار می روند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!