مسوول كميسيون امور بانوان و جوانان شهرستان كاشمر: امروزه بدحجابي را در خانم‌هاي چادري هم مي بينيم

مسوول كميسيون امور بانوان و جوانان شهرستان كاشمر گفت: امروره موضوع عفاف در جامعه ما تبديل به يك معضل پيچيده شده است و اگر عملكرد ما مؤثر واقع شده بود امروز شاهد اين وضعيت نبوديم.

مهري پالايي  در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)_منطقه خراسان،‌ با اظهار نگراني از شيوع بدحجابي در جامعه اظهارداشت: هيچ گاه نمي‌توان گفت بدحجاب كسي است كه چادر به سر نمي‌كند چون امروزه متأسفانه بدحجابي را در خانم‌هاي چادري هم مي‌بينيم. در واقع آن‌چه امروزه نماد بدحجابي به خود گرفته، پوشش نامناسبي به عنوان يك حجاب است كه در حال شكل گرفتن مي‌باشد.

وي پايبندي خانواده‌ها به اخلاق را مهمترين راه جلوگيري از معضل بدحجابي دانست و گفت: آنچه در شكل ظاهري جامعه نمود عيني دارد گسترش بدحجابي در شيوه‌ها و شكل‌هاي مختلف است كه امروزه همه جامعه را نگران كرده و به صورت يك مطالبه عمومي در آمده است.

پالايي در ادامه با اشاره به اهميت حجاب در جامعه به خصوص در دانشگاه‌ها بيان داشت: حجاب بايد در دانشگاه ها نهادينه شود؛ حجاب موجود در دانشگاه‌ها راضي كننده و مورد تأئيد نيست، يا بايد از لوث شدن چادر جلوگيري شود يا حجاب ديگري را جايگزين چادر كرد كه متناسب با نيازهاي زمانه باشد.

وي با بيان اينكه قوانين خاصي در دانشگاهها در بحث عفاف و حجاب نيست، افزود: متأسفانه بعضي از دانشجويان هنوز با اصل و اهميت حجاب آشنا نيستند. وضعيت حجاب در دانشگاه‌ها نگران‌كننده است و مسوولان بايد كنترل بيشتري بر وضعيت حجاب دانشجويان داشته و به موقع تذكرات لازم را بدهند.

مسوول كميسيون امور بانوان و جوانان شهرستان كاشمر افزود: امروزه بازار، از مانتوهاي بلند و گشاد خالي شده است. يك دختر جوان محجبه يا بايد مانتوي بلند مجلسي بپوشد كه بيشتر مخصوص بانوان ميانسال ماست يا به يك مانتوي تنگ و كوتاه رضايت دهد كه تمام وقت و حواسش باشد گوشه‌اي از چادرش كنار نرود و يا اينكه سراغ خياط برود و دو برابر هزينه را براي داشتن يك مانتوي شيك اسلامي هزينه كند.

3 نظر

  1. بختیاری گفت:

    باسلام درمورد معدن آهن روستای تنورجه در کوهسرخ گزارشی تهیه نمایید که تازه شروع به استخراج کرده و همچنین آیا کارگران آن بیمه شده اند یا سودی برای منطقه دارد و نیز ماشینهای حامل سنگ آهن باعث خرابی جاده مواسلاتی نیز شده است باتشکر

  2. ناشناس گفت:

    با سلام شهرستان کاشمر همگی با حجاب هستند و هیچ فرد بدون حجاب در قالب فرد معضل اجتماع در کاشمر دیده نمی شود……

  3. امید گفت:

    سلام من یک جوان کاشمریهستم که در تهران دانشجو هستم من اوایل زیاد به کاشمر علاقه ای نداشتم اما الان به ان علاقه مند شده ام وان را با هیچ کجای دنیا عوض نمیکنم بران دعا کنین تا زود درسم تموم بشه وبه این شهر زیبا برای همیشه برگردم قربت خیلی سخته

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!