آغاز کشت مکانیزه زیره سبز در شهرستان کاشمر

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کاشمر گفت: کشت مکانیزه زیره سبز در مزرعه‌ای به مساحت ۲۰ هکتار با استفاده از بذرمال هیومیک وقارچ کش وبذرکش تری فلورالین به اجرا درآمد.
آغاز کشت مکانیزه زیره سبز در شهرستان کاشمربه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سیدابوالقاسم موسوی مدیر جهادکشاورزی شهرستان کاشمر گفت: زیره سبز یکی ازمهمترین واقتصادی‌ترین گیاهان دارویی در مناطق خشک ونیمه خشک ایران است که در شرایط کمبود آب حائز اهمیت فراوانی است و با توجه به نیاز‌های آب وهوایی این محصول در طول دوره رشد و نیاز این گیاه به حرارت مناسب و نور کافی توسعه کشت مکانیزه آن در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: به دلیل تامین نیاز‌های اکولوژیکی این محصول درشهرستان وافزایش مقدار اسانس گیاه تحت تاثیر گرما ونور کافی و صادراتی بودن زیره وافزایش قیمت آن، توسعه کشت آن درسال‌های اخیر در اولویت قرارگرفته است

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کاشمر اظهار داشت : پیش بینی می‌شود امسال درسطح روستا‌های سطح زیر کشت زیره سبز منطقه بیش از ۲۵۰ هکتار باشد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!