برگزاری یادواره شهدای عملیات کربلای 4 و 5 شهرستان کاشمر

یادواره شهدای عملیات کربلای 4 و 5 و گرامیداشت سرداران شهید محمدعلی صادقی، محمد یزدانی، علیرضا عاصمی، علیرضا قوام و سیدحسین فلاح هاشمیان در کاشمر برگزار شد.

به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، یادواره شهدای عملیات کربلای 4 و 5 و گرامیداشت سرداران شهید محمدعلی صادقی، محمد یزدانی، علیرضا عاصمی، علیرضا قوام و سیدحسین فلاح هاشمیان چهارشنبه 19 دی در زیارتگاه شهید آیت‌الله سیدحسن مدرس(ره) با حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر آحاد مردم شهيد پرور شهرستان برگزار شد.
مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی در این یادواره با اشاره به اینکه مضمون اکثر وصیت نامه و پیام شهدا، پیروی از امام و ولایت فقیه است گفت: شهدا در وصیت نامه‌های خود تاکید کردند که امام را تنها نگذارید، بنابراین ضرورت دارد در راستای عمل به وصیت شهدا پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا دشمنان و بدخواهان نظام و انقلاب به اهدافشان نرسند.
حجت الاسلام عباس فرازی‌نیا با اشاره به اینکه عملیات کربلای 4 و 5 قبل از انجام لو رفته بود، اما با خون شهدای غواص و طلبه از استان‌های خراسان و اصفهان انجام شد، خاطر نشان کرد: با وجود لو رفتن عملیات و تعداد زیاد شهدا و مجروح در این عملیات هیمنه دشمن شکسته شد و از جمله عملیات‌های موفق دوران دفاع مقدس بود.
فرازی‌نیا با تاکید بر اینکه برای درک پیام شهدا باید بصیرت سیاسی داشته باشیم و به ولایت فقیه عشق بورزیم افزود: خودمان را نباید از قطار انقلاب و ولایت پیاده کنیم، بلکه باید با بصیرت و آگاهی در برابر توطئه‌های دشمنان هوشیار باشیم.
در اين يادواره محمدرضا وکیلی‌نیا رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران كاشمر و تني چند از مسئولان نيز حضور داشتند.
برگزاری نمایشگاه، اجرای سرود و مداحی، پخش کلیپ از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
گفتنی است شهرستان کاشمر ۶۵۴ شهید، يك هزار و 821 جانباز و ۱۱۷ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!