فرماندار کاشمر: گسترش آسیبهای اجتماعی ناشی از کم کاری است

محمدعلی نبی پور روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کاشمر افزود: دشمن از کم کاری خود ما سوءاستفاده می کند لذا منطقی نیست همه چیز را با تئوری توطئه تحلیل کنیم. در آسیبهای اجتماعی کم کاری کرده ایم و اکنون این آسیبها گسترش یافته اند. کودک همسری و حضور دانش آموزان متأهل در کنار سایر دانش آموزان از جمله مشکلات و آسیبهای اجتماعی در شهرستان هستند.
وی ادامه داد: همچنین گریزی از رسانه، فضای مجازی و اینترنت نداریم لذا هیچکس نمی تواند فضای مجازی و اینترنت را محدود کند. اگر هم در برخی مقاطع نگاههای محدود کننده بوده به شکست منجر شده است.
فرماندار کاشمر گفت: سواد رسانه ای پایین است لذا انتظار می رود والدین و مدیران مدارس اطلاعات خود را در این عرصه به روزتر کنند زیرا بسیاری از دانش آموزان در بهره برداری و استفاده از فضای مجازی از ما جلوتر هستند و نمی توانیم برای همه کارها بگوییم توطئه در آن وجود دارد.
معاون پرورشی آموزش‌ و پرورش کاشمر نیز در این نشست گفت: تاکنون 750 دانش‌ آموز در این شهرستان متاهل شناسایی شده اند که حضورشان در کنار سایر دانش ‌آموزان آسیب ‌ز می باشد. باید با بررسی همه جوانب، مدرسه متاهلین دوباره در کاشمر راه‌ اندازی شود.
حسن رمضانی کودک همسری را از دیگر آسیبهای اجتماعی ذکر و بیان کرد: اکنون کودک همسری به‌ عنوان یک آسیب بزرگ در منطقه مطرح است که موجب افزایش آمار طلاق در کاشمر شده است.
وی همچنین بر لزوم توجه به خودمراقبتی جنسی تاکید و بیان کرد: در این خصوص به برگزاری کارگاههای ویژه به ‌خصوص در مقطع تحصیلی متوسطه اول نیاز است اما به دلیل برخی برچسبهایی که در ارتباط با سند 2030 به آموزش ‌و پرورش می‌زنند بطورجدی و واضح نمی‌ توانیم ورود کنیم. وقتی در این خصوص کارگاه آموزشی برگزار می‌ کنیم برخی به ‌سرعت به حاشیه‌ سازی می‌پردازند و این ما را از رسالت اصلی خود دور می‌ کند.
معاون پرورشی آموزش‌ و پرورش کاشمر ادامه داد: پارسال در 180 مدرسه این شهرستان هزار کارگاه آموزشی با هدف کاهش آسیبهای اجتماعی برگزار شد.
24 هزار دانش آموز در 190 مدرسه با فعالیت دو هزار و 250 معلم در کاشمر تحصیل می کنند. مرکز شهرستان 195 هزار نفری کاشمر در فاصله 228 کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است. این شهرستان مرکب از دو بخش مرکزی و کوهسرخ دارای 63 روستا است. 61 هزار نفر از جمعیت کاشمر ساکن روستاها هستند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!