از خادمین و دست اند کاران اعتکاف ۹۳ شهرستان کاشمر قدردانی شد

این مراسم به همت سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کاشمر و اداره اوقاف در محل دارالقرآن امام زاده سید حمزه برگزار شد.

حجت اسلام یعقوبی در این مراسم بیان داشت : تقدیر و تشکر می کنم از همه دست اندرکاران و مسئولین برگزار کننده اعتکاف در شهرستان کاشمر که به خوبی برگزار گردید.

امام جمعه کاشمر با اشاره به برگزاری اعتکاف همزمان در سرتاسر کشور گفت: اینکه اعتکاف در کشور ما رشد کرد این از برکات انقلاب اسلامی است ، قبل از انقلاب اعتکاف خیلی محدود در قم وجود داشت آن هم بصورت شخصی برگزار می شد.

وی افزود: الحمد الله بعد از انقلاب این فرصت در سراسر کشور شهر و روستا بوجود آمد و سال به سال هم رونق و کیفیت بهتری پیدا می کند، این یک فرصت است برای خودمان و مسئولین فرهنگی ، ما اگر بخواهیم این تعداد نفر را جمع کنیم و با آنها صحبت کنیم که قالب این ها اکثرا جوان هستند و با آنها حرف بزنیم و سه روز در اختیار ما باشند برای آنها برنامه فرهنگی بریزیم ، خوب چقدر کار سختی است اگر بدون اعتکاف باشد و این امر الهی برای ما این فرصت را ایجاد کرد .

نماینده ولی فقیه ادامه داد: همین اعیاد و رجب و شعبان و ماه رمضان و محرم و صفر این ها همه فرصت است که خداوند در متن دین ما قرار داده است که قدر این فرصت ها را باید خوب بدانیم و از آن خوب استفاده کنیم .

فروزان فرماندار کاشمر هم با تقدیر و تشکر از دست اندکاران برگزار کننده مراسم اعتکاف بیان داشت : این فضای اعتکاف که مولود انقلاب اسلامی است باید بر دامنه این مولود نیز بیفزائیم و سال به سال این مراسم رونق پیدا کند و بر جمعیت افزوده شودIMG_0930

وی افزود: انشالله در سال آینده بتوانیم قسمت خواهران را جدا کنیم تا برنامه های فرهنگی و دینی بهتری بتوانیم داشته باشیم و از نظر فضا مشکلی نداشته باشیم .

در ابتدای مراسم حجت اسلام مجیدی گزارشی از اعتکاف امسال و تعداد شرکت کنندگان و نحوه اجرای اعتکاف بیان داشت.

وی گزارش داد : اعتکاف امسال در ۲۷ مسجد در شهرستان کاشمر و خلیل آباد و شهر ریوش با شرکت حدود ۲۲۵۰ نفر شرکت کننده برگزار گردید که اکثر معتکفین از قشر جوان بودند .

حجت اسلام مجیدی افزود از همه سازمان ها و ادارات و مخصوصا امام جمعه محترم و شهرداری و ناحیه مقاومت بسیج و هلال احمر و پایگاه مقاومت بسیج امام خامنه ای مسجد جامع و براداران بسیج و نیروی انتظامی و روحانیون حلقه های معرفت تقدیر و تشکر به عمل می آید

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.