ترک تحصیل برخی دانش‌آموزان روستایی در کاشمر!

 

Multimedia_pics_1389_10_Social_23.jpg

مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: مختلط بودن مدارس عامل ترک تحصیل دانش‌آموزان روستایی است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، ایرج سعادتمند در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه هنوز بعضی از مدارس ابتدایی روستاها به صورت مختلط اداره می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه تلاش شده است برنامه‌ریزی مدونی برای مدارس روستایی صورت گیرد ولی خانواده‌ها به مختلط بودن معترض بوده و درخواست جدا شدن کلیه پایه‌ها را دارند. این امر موجب ترک تحصیل بسیاری از دانش آموزان روستایی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه مهاجرت روستائیان به شهر برای آموزش و پرورش مشکل ایجاد کرده است، اظهار کرد: طی چهار سال اخیر ۷۰۰۰ نفر به دانش آموزان شهر اضافه شده‌اند که امسال پیش بینی می‌شود ۳۰۰۰ نفر اضافه شود.

 

سعادتمند با اشاره به اینکه هرساله ۵۰۰ دانش آموز فقط از بخش کوهسرخ به کاشمر مهاجرت می‌کنند، تصریح کرد: با وجود کمبود کلاس در شهر، در روستاها از این نظر مشکل کمتری داریم. به خاطر تجمع جمعیت در مناطق مختلف شهر، چندین مدرسه دوشیفته هستند.

 

وی از ساخت سه مدرسه جدید در شهرک مسکن مهر خبر داد و تصریح کرد: این مدارس از پیشرفت ۴۰ درصدی برخوردارند که برای تکمیل این مدارس سه میلیارد تومان بودجه نیازاست

1 دیدگاه
  1. مختلط بودن مدارس عامل ترک تحصیل دانش آموزان نیست و حتی می توان گفت این حرف واقعا یر منطقی است چرا که در بسیاری از کشور های اسلامی و غیر اسلامی این روند اکنون ادامه دارد ÷س بایستی گفت همه آنان باید ترک تحصیل کنند،
    از عوامل ترک تحصیل امروزه می توان به مشکلات بیکاری و بی ارزش شدن مدارک تحصیلی از نظر برخی والدین اشره داشت که در نتیجه ادامه حرفه خود توسط فرزند را به صرفه تر از در خواندن می دانند.
    همچنین از دیگر عوامل آن عدم توسعه امکانات و مدارس منطقه و نبودن مقاطع تحصیلی بالاتر در آن منطقه می باشد .
    …………در نتیجه هر چیزی می تواند باشد جز مخطلط بودن………………………………………

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.