نیروهای مازاد آموزش و پرورش کاشمر سازماندهی می‌شوند

ایرج سعادتمند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشمر با بیان اینکه یکی از وظایف آموزش و پرورش ارتقای مدیریت آموزشگاهی و جایگاه مدیریت در آموزش و پرورش است اظهار کرد: ما حدود ۷۰ نیروی مازاد در آموزش و پرورش کاشمر داریم که هر کدام از نیروهای ما در سال ۲۰ میلیون تومان حقوق و به طور متوسط ۱۶ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند که در مجموع ۳۶ میلیون تومان می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه هنگفتی به علت مازاد بودن این نیروها صرف شده و بهره‌ای از آن نصیب آموزش و پرورش نمی‌شود، گفت: سال گذشته به دلیل تبدیل پایه‌ها و کسر یک پایه از مقطع راهنمایی و افزوده شدن یک پایه به مقطع ابتدایی سبب شد تا در مقطع ابتدایی با کمبود نیرو و در مقطع راهنمایی با افزایش بی رویه نیروی مازاد مواجه شویم.

رئیس اموزش و پرورش کاشمر تصریح کرد: متأسفانه سال گذشته برای جبران نیرو در مقطع ابتدایی مجبور شدیم حق التدریس زیادی پرداخت کنیم که این موضوع بار سنگینی بر دوش آموزش و پرورش گذاشت.

سعادتمند خاطرنشان کرد: امسال خود را مکلف کردیم که برای سال تحصیلی آینده یک بازبینی مجدد انجام داده و نیروهای مازاد را به کار گیریم به عنوان مثال اگر ما در مقطع ابتدایی ۷۰ معلم کم داریم چرا ۷۰ نیروی ما مازاد باشند و استفاده‌ای از آنها نشود و در عوض مجبور شویم به هفتاد نیروی دیگر خود اضافه کار بدهیم.

وی افزود: در همین راستا تصمیم گرفتیم نیروهای مازاد خود را با ارائه آموزش‌های ضمن خدمت در ایام تابستان برای تدریس در مقاطع و پایه‌هایی که مورد نیاز هست آماده کنیم تا از ابتدای مهر آنها را به کارگیریم تا به این ترتیب یک بار سنگین از روی دوش آموزش و پرورش کاشمر برداشته شود

3 دیدگاه
  1. جناب اقای دکطور سعادتمند شما که دلتان به حال بچه های مردم نسوخته یا بهتر بگم شما که برای کار و خدمت نیامده اید هدفتان کلاس پر کردن است مقطع ابتدایی مقطع بسیار حساسی است یک دبیر راهنمایی چگونه می تواند در ابتدایی خدمت کند اصلا با انتصاب مدیران جدید در سطح استان کیفیت آموزشی از بین رفته است نتیجه اش خرداد آینده معلوم خواهد شد.

  2. وضعیت آموزشی کشور ما دیر وقتی هست که از بین رفته از زمانی که هر معلم دنبا شغل دوم . مثلا در شهر ما اکثر بنگاه دارها معلم هستند .آنها که باید بروند کار آموزشی کنند دنبال دلالی و کسب ثروت به هر طریقی هستند……….

  3. صالح رادگان ۱۳۹۳/۰۴/۲۹ در ۱۱:۰۶

    آیانباید درانتخاب مدیر تامل میکردیداینهمهنیروی تحصیل کرده وارزشی نتیجه این شد؟خیانت شد در آموزش وپرورش……………

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.