۷۰ درصد واحدهای شهرک صنعتی کاشمر با مشکل مالی مواجه‌اند

 

9584.jpg

مسئول انجمن مدیران صنایع کاشمر گفت: ۷۰ درصد واحدهای شهرک صنعتی این شهرستان با مشکلات جدی مالی و نبود سرمایه در گردش مواجه‌اند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان مهندس فیروزی در حاشیه بازدید از وضعیت چند واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی کاشمر با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت صنعت شهر از کمبود و تنگنا فراتر رفته و با شرایط بحرانی مواجه است، گفت: در یک و نیم سال گذشته تعدادی از واحدها تعطیل شده‌اند و ۷۰ درصد از واحدهایی که دایرند به دلیل عدم توانایی و رقابت، نداشتن نقدینگی، عدم ثبات قیمت مواد اولیه، فرسودگی دستگاه‌ها و به روز نبودن آنها، با مشکلاتی مواجه هستند که به این موارد باید بی‌مهری مسئولان را به تشکل‌های تولیدی بخش خصوصی بیافزاییم .

 

مسئول انجمن مدیران صنایع کاشمر معتقد است در این شرایط تولیدکنندگان و صنعتگران انگیزه‌ای برای تلاش جهت رفع مشکلات ندارند و گاه برخی پشیمان از سرمایه‌گذاری‌اند.

 

وی با بیان اینکه به دلیل مشکلات موجود فعالان حوزه صنعت امیدی به ادامه کار ندارند، تصریح کرد: تاکنون نه تنها در عمل هیچ حمایتی از تولیدگران و صنعت‌گران صورت نگرفته، بلکه تنش‌های متفاوتی هم به بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله صنعت وارد شده است.

 

فیروزی با بیان اینکه در چند سال گذشته با احداث شهرک صنعتی و استقرار واحدهای صنعتی شاهد جهش خوبی در صنعت شهرستان بودیم، گفت: متأسفانه در یکی دو سال اخیر این بخش با رکود مواجه شده و اگر به شهرک صنعتی مراجعه کنید، بعضی واحدها تعطیل‌ و برخی دیگر با پایین ترین درصد ظرفیت خود کار می‌کنند.

 

وی در پایان با انتقاد از این‌که سه چهار سال قبل برای تهیه سند توسعه شهرستان عده‌ای زحمت کشیدند و ساعت‌ها وقت گذاشتند، اما متأسفانه به فراموشی سپرده شده و کار عملی در قالب این سند صورت نگرفته است، بیان کرد: با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های کاشمر در بخش صنعت و کشاورزی شهرستان اگر درست برنامه‌ریزی شود و از بخش صنعت حمایت جدی صورت گیرد و البته این حمایت‌ها تداوم داشته باشد، باید نه تنها فاز دوم شهرک صنعتی بلکه فاز ششم آن را راه‌اندازی کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.