کمبود معلم در مدارس کاشمر

 

n00002865-b.jpg

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر، کمبود معلم در مقطع ابتدایی را نگران کننده دانست.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، کاظم شیردل توضیح داد: در مقطع ابتدایی با کمبود ۶۷ نفر نیروی معلم روبرو هستیم. براساس آمار استخراج شده تنها ۴۶ نیروی معلم موجود می‌توانند در کلاس درس مقطع ابتدایی حاضر شوند و این در حالی است که برای تامین نیروی مورد نیاز ۵۴۳ کلاس درس با کمبود ۶۷ نفر معلم مواجهیم.

 

وی با بیان اینکه پایه تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی شکل می‌گیرد، افزود: براساس اطلاعات آماری که در هفته‌های اخیر استخراج شد مشخص شد ۶۵ درصد نیروهای آموزش ابتدایی، خانم و ۳۵ درصد آقا هستند و این نشان دهنده نبود تطابق جنسیت دانش‌آموز و معلم در مدارس ابتدایی کاشمر است.

 

معاون آموزش ابتدایی کاشمر یادآور شد: دانش‌آموز پسر باید با روحیات مردانه و دانش‌آموز دختر با روحیات زنانه آموزش ببینند.

 

وی با بیان اینکه باید حضور معلم در کلاس از روی میل و علاقه باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود نیرو در آموزش ابتدایی به دنبال ایجاد انگیزه و فراهم کردن شرایط و زمینه‌ای هستیم که معلمان با میل و علاقه وارد دوره ابتدایی شوند. امیدواریم با افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل در دوره ابتدایی شاهد ایجاد انگیزه در معلمان برای تدریس در مقطع ابتدایی و برطرف شدن کمبود نیرو در این حوزه باشیم.

 

معاون آموزش ابتدایی کاشمر با انتقاد از کمبود فضای آموزشی در مجموعه مسکن مهر کاشمر گفت: اگر چه در سال‌های اخیر فضاهای جدیدی به مجموعه آموزش و پرورش کاشمر اضافه نشده اما افزایش جمعیت سبب ایجاد کمبود فضای آموزشی در این شهرستان شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.