موتورسواران متخلف در کاشمر به گذراندن دوره‌های آموزشی محکوم شوند

موتورسوار

 عضو شورای شهر کاشمر به اشاره به تعداد زیاد راکبان موتورسیکلت متخلف در این شهر خواستار جدی گرفتن موضوع آموزش در این زمینه شد.

محمد خباززاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشمر اظهار کرد: آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات با آمار جنگ قابل قیاس و یک فاجعه است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حوادث رانندگی شاهد هستیم که سرپرستان خانوار و یا افرادی که برای جامعه مثمر ثمر هستند به سادگی از بین می‌روند و بسیاری از این حوادث ترافیکی هم در داخل شهر‌ها رخ می‌دهد.

خباززاده افزود: تقاضای ما از دستگاه‌های مسئول این است که به هر شیوه‌ای که می‌توانند جلوی این حوادث و سوانح دلخراش را بگیرند که در این راستا موضوع افزایش آموزش‌های شهروندی و ترافیکی بسیار مهم است.

عضو شورای شهر کاشمر تصریح کرد: اینکه مأموران راهنمایی و رانندگی فقط یک دسته قبض جریمه در دست داشته باشند و انتظار داشته باشیم با این وسیله جلوی حوادث و تخلفات گرفته شود نه تنها نتیجه بخش نیست بلکه منجر به ایجاد تقابل هم می‌شود.

وی تصریح کرد: شایسته است در قوانین به گونه‌ای پیش بینی شود که یک فرد متخلف به جای اینکه جریمه شود به گذراندن دوره‌های آموزشی محکوم شود.

این عضو شورای شهر کاشمر افزود: وقتی یک جوان موتورسوار از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کند ضرورتی ندارد که حتماً وسیله او توقیف و یا جریمه شود بلکه باید به او آموزش داده شود و اگر این جوان بداند که پلیس به خاطر حفظ جان خود او جلویش را گرفته است نتیجه بخش است اما وقتی احساس جوان موتورسوار این باشد که پلیس به خاطر قدرت نمایی و یا جریمه کردن جلوی او را گرفته است نتیجه مطلوبی حاصل نمی‌شود.

2 دیدگاه
  1. موتور سوار ۱۳۹۳/۰۵/۱۵ در ۰۸:۰۵

    درود بر آقای خبازاده با نظر ایشان موافقم

  2. از جناب اقای خباززاده تشکر را دارم خداوند انشالا به شما عمر دهد یک خواهش از نیروهای شایسته انتظامی دارم این است که فکر افراد که چاق هستن وسر ان ها بزرگ هس و کلاه ایمنی به سایز ان ها وجود ندارد خواهشا بررسی را داشته باشید مرسی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.