نرخ کرایه سرویس‌های مدارس در کاشمر اعلام شد

سعید چیتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشمر اظهار کرد: یکی از معضلات بسیار مهم هر ساله آموزش و پرورش و حمل و نقل کاشمر موضوع سرویس مدارس بوده است که امسال به منظور رفع این معضلات کارگروهی متشکل از بخشدار مرکزی، شهردار، راهنمایی و رانندگی و کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تشکیل شده تا موضوع ساماندهی سرویس‌های مدارس را به انجام برساند.

چیتی افزود: طی جلسات متعددی که با رانندگان سرویس‌های دانش آموزی برگزار و مقرر شد که چهار شرکت حمل و نقل موجود در شهرستان برای ساماندهی سرویس‌های مدارس برنامه‌ریزی کنند و تمامی کسانی که می‌خواهند به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کنند در قالب این چهار شرکت عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: از این پس کسی نمی‌تواند بدون نظارت و داشتن شرایط لازم به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کند بلکه تمامی رانندگان باید برچسب سرویس مدرسه و نیز گواهی سلامت را از مراجع قانونی ذی ربط اخذ کنند.

چیتی از امکان فعالیت تاکسی‌های درون شهری به عنوان سرویس مدرسه خبر داد و اظهار کرد: براساس بخشنامه وزارت کشور تاکسی‌های درون شهری هم می‌توانند به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کنند که در همین راستا تا کنون ۷۵ تاکسی در کاشمر ثبت نام کرده و اتحادیه تاکسی رانی ۷۰ نفر را تایید و معرفی کرده است که در این مورد اتحادیه تاکسی رانی طرف قرارداد آموزش و پرورش می‌شود.

وی تاکید کرد: تعداد فعلی جوابگوی نیاز شهرستان نیست و باید افراد دیگری هم به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کنند که البته تمامی این افراد باید در شرکت‌های حمل و نقل ثبت نام کنند.

مسئول کمیسیون حمل و نقل شورای شهر کاشمر به اعلام نرخ سرویس‌های مدارس پرداخت و اظهار کرد: بر اساس قانون تعیین نرخ سرویس مدارس بر عهده شورای شهر است که بر این اساس با نظر اعضای شورا و مشورت با سایر کار‌شناسان نرخ کرایه سرویس‌ها به این صورت تعیین شد که کرایه مینی بوس در ماه ۳۰۰ تا ۳۴۰ هزار تومان و کرایه ماهانه خودروهای سواری بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان تعیین شد که بر اساس نوع خودرو و مسافت از حداقل تا حداکثر نرخ اعلام شده متغیر است.

وی افزود: هر سواری فقط باید چهار دانش آموز را سوار کند و هر مینی بوس هم فقط به تعداد صندلی‌های خود و مبالغ اعلام شده بین دانش آموزان تقسیم می‌شود ضمن اینکه از مبلغ دریافتی از دانش آموزان دو و نیم درصد سهم آموزش و پرورش و ۹۷ و نیم درصد سهم راننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.