بزرگداشت مدرس در کاشمر در آستانه برگزاری

دهم آذر هر سال یادآور شهادت مظلومانه عالم مجاهد و فقیه پارسا آیت‌الله شهید سید حسن مدرس است که هر ساله برنامه‌های بزرگداشت این شهید والامقام در جوار زیارتگاه نورانی وی در شهرستان کاشمر برگزار می‌شود.
یعقوبی افزود: امسال هم که هفتاد و هفتمین سالروز شهادت ایشان است برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت یاد و خاطره وی و نیز آشنایی اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان با اندیشه های وی برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری مراسم دعای کمیل و دعای ندبه این هفته در مرقد مطهر این شهید از جمله این برنامه‌هاست ضمن اینکه مقرر شده است نماز جمعه این هفته کاشمر به مناسبت ایام شهادت شهید مدرس در محل زیارتگاه ایشان اقامه شود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: برگزاری شب شعر با حضور جمعی از شعرای کشوری و استانی، جنگ معرفتی «آقای شهید» با حضور دانش آموزان مقطع ابتدایی و نونهالان مهدکودک‌های کاشمر و همچنین برگزاری کرسی تلاوت مجلسی قرآن کریم با حضور جمعی از قاریان برجسته کشوری اعزامی از آستان قدس رضوی و قاریان برتر دانش آموز کاشمر از دیگر برنامه های بزرگداشت سالروز شهادت شهید مدرس در کاشمر است.

وی همچنین از رونمایی چند عنوان کتاب جدید در رابطه با شخصیت شهید مدرس خبر داد و گفت: رونمایی از کتاب «سرگذشت، افکار و اندیشه های شهید آیت ا… مدرس» نوشته محمد صادق مزینانی از انتشارات مؤسسه کتابشناسی شیعه و همچنین دو جلد کتاب ویژه گروه سنی کودک و نوجوان با عناوین «میهمان کوچه نخل» و «مدرس شهید» در روز دهم آذر با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دیگر برنامه‌های سالروز شهادت شهید مدرس است.

یعقوبی بیان کرد: نواختن زنگ مدرس مرد سیاست و دیانت و اجرای مراسم ویژه در صبحگاه تمامی مدارسی که در سطح استان خراسان رضوی به نام شهید آیت الله مدرس مزین شده است و نیز برگزاری مسابقه فرهنگی با موضوع اسوه دیانت و سیاست در فضای مجازی و در سایت زیارتگاه شهید مدرس و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری، ادبی ویژه دانش آموزان با مشارکت و همراهی معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی از دیگر برنامه‌های هفتاد و هفتمین سالروز شهادت شهید مدرس است.

مدیر مجتمع فرهنگی زیارتگاه شهید مدرس(ره) کاشمر خاطرنشان کرد: برگزاری دوره مدرس شناسی ویژه فرهنگیان قطب شهید مدرس(ره) در قالب آموزش ضمن خدمت با همکاری معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، افتتاح نمایشگاه تصویری معرفی شهید آیت الله مدرس(ره) در جوار زیارتگاهش از دیگر برنامه ها است.

یعقوبی گفت: معرفی شخصیت والای شهید آیت الله مدرس(ره) و انعکاس تلاش مقدس آستان قدس رضوی و مدیریت توانمند اسلامی آن در بازسازی و احیاء زیارتگاه این اسوه دیانت و سیاست از طریق صدا و سیما، روزنامه‌های کثیر الانتشار و نشریات مرتبط با اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی و نیز رونمایی از سامانه پاسخگوئی به سوالات شرعی حرم رضوی با مشارکت اداره پاسخگوئی به سوالات دینی معاونت تبلیغات و ارتباطات آستان قدس رضوی در روز دهم آذر در زیارتگاه شهید آیت الله مدرس از دیگر برنامه‌هایی است که به منظور بزرگداشت سالروز شهادت این عالم مجاهد اجرا می‌شود.

وی همچنین از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در استان‌های تهران و اصفهان با مشارکت مجلس شورای اسلامی به منظور بزرگداشت شهید مدرس خبر داد و تصریح کرد: اوج برنامه‌های بزرگداشت شهادت شهید مدرس در روز دهم آذر و همزمان با سالروز شهادت وی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، برگزار می‌شود

2 دیدگاه
  1. سلام احترام خدمت حاج اقای یعقوبی..هرسالدربرنامه شب شعرمدرس ازبردسکن شاعرمعروفی که دراستان وکشورمطرحه دعوت می شدشعرهای واقعاعالیوقوی داشت پارسال ندیدمش دربرنامه امسال حتمادعوت فرمایید خیلی ممنون اززحماتتان برادر

  2. سلام .شاعری که عرض شداقای مجتبی نظام ابادی بوداین هنرمندفکرکنم معلم است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.