سامانه پاسخگویی بهداشتی ۱۴۹۰ در کاشمر راه‌اندازی شد

خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز بهداشت کاشمر گفت: سامانه پاسخگویی بهداشتی ۱۴۹۰ در شهرستان کاشمر راه اندازی شد.

مجتبی قائمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشمر، از آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان کاشمر خبر داد و اظهار داشت: این طرح هر ساله در آستانه نوروز با هدف ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی و به منظور نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ارائه مطلوب خدمات بهداشتی همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.
رئیس مرکز بهداشت کاشمر خاطرنشان کرد: این طرح به منظور کنترل تمام فعالیت‌های بهداشت محیطی از جمله نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و برخورد با فروشندگان دوره گرد در طول شبانه روز با حضور۲۵ نفر اعضای تیم بازرسی و اداری، بطور متوسط روزانه در قالب سه تیم بازرسی بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی کاشمر از ابتدای اسفند تا نیمه فرودین ماه فعالیت دارند.
معاون امور بهداشتی کاشمر افزود: بازدیدها و نظارت‌ها از مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی، رستوران‌ها، اماکن عمومی، آجیل و شیرینی فروشی‌ها،‌ ترمینال‌ها، اماکن بین‌راهی و آرامگاه‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب خواهد بود.
قائمی گفت: قنادی‌ها، خشکبار و آجیل فروشی‌ها، اغذیه فروشی‌ها و رستوران‌ها، مراکز اقامتی و اماکن حساس از جمله اماکنی هستند که در این ایام بیشتر مورد بازدید کارشناسان قرار می‌گیرند.
وی عنوان کرد: نظارت بر کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی این شهرستان به صورت حداقل هر ۱۵ روز یک بار و جمعاً سه بار در طول اجرای برنامه انجام می‌شود.
قائمی بیان کرد: در طرح تشدید نوروزی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با واحد متخلف به طور قاطع برخورد قانونی می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.