ترویج سنت حسنه افطاری ساده در امامزادگان کاشمر

۱

گروه اجتماعی: مسئول فرهنگی اداره اوقاف کاشمر گفت: بقاع متبرکه شهرستان کاشمر هرشب میزبان روزه‌داران با سفره‌های افطاری ساده هستند.

محمدرضا علی‌نیا، مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی با بیان اینکه بقاع متبرکه شهرستان کاشمر هر شب میزبان روزه‌داران با سفره‌های افطاری ساده هستند، گفت: این مراسم با هدف ترویج سنت حسنه افطاری ساده در سه امامزاده سید حمزه(ع)، سید مرتضی(ع) و و سید محمد(ع) پهن می‌شود.

وی با اعلام اینکه این مراسم از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شده و زائران و مجاوران بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در جوار مقدس امامزادگان و در جمع سایر روزه‌داران سر سفره‌های افطاری ساده افطار می‌کنند، ابراز کرد: هر شب دو هزار و ۵۰۰ نفر بر سر سفره افطاری که شامل چای، نان و پنیر و خرما است، می‌نشینند.

علی‌نیا در ادامه با تأکید بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ ساده زیستی در جامعه عنوان کرد: ساده‌زیستی و تروج این فرهنگ باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا در سایه آن نیازمندان بیشتری تحت حمایت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه این کار موجب حمایت بیشتر از نیازمندان می‌شود، ابراز کرد: بهترین سفره افطار، سفره‌ای است که به دور از تشریفات، اسراف و چشم و هم‌چشمی باشد و همچنین در راستای اجرای دستورات دینی برای روزه‌داران پهن شود.

مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر اکرام و اطعام را وظیفه اهل ایمان دانست و اظهار کرد: هرچه سفره‌های افطاری ساده‌تر باشد شرایط بیشتری را می‌توانیم برای کمک به نیازمندان فراهم کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.