وجود امکانات و تجهیزات پزشکی کاشمر را به شهر گردشگر سلامت تبدیل کرده است

مهدی فروزان روز یکشنبه در مراسم تجلیل از پزشکان و داروسازان این شهرستان افزود: کاشمر به خاطر وجود بقاع امامزادگان نه تنها سالانه میزبان سه و نیم میلیون زائر و مسافر است بلکه با وجود امکانات پزشکی، دو بیمارستان و مراکز درمانی و پزشکان مجرب به عنوان قطب گردشگری سلامت به مردم شهرستان های خلیل آباد، بردسکن، فیض آباد و مه ولات نیز خدمات ارائه می کند.
وی با بیان اینکه شهرستان کاشمر به همت جامعه پزشکی و کادر بهداشتی و درمانی مجرب توانسته است با ارائه خدمات مطلوب به جمعیت ۱۶۰ هزار نفری کاشمر به جمعیت ۵۰۰هزار نفری شهرستان های همجوار نیز خدمات درمانی ارائه کند اظهار کرد: حضور بیمارانی از شهرستان های جنوب و شرق خراسان رضوی در کاشمر برای درمان بیماری نشان از توانمندی و ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی و از افتخارات مردم این خطه است.
وی افزود: زایشگاه بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر در راستای ارتقای سلامت نوزاد و مادر در بین بیمارستان های کشور موفق به کسب رتبه برتر شده که کسب چنین توفیقاتی مرهون تلاش و خدمات پزشکان و مجموعه بهداشتی و درمانی شهرستان است.
رییس نظام پزشکی کاشمر نیز در این مراسم از عضویت ۳۵۰ پزشک از شهرهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در نظام پزشکی این شهرستان خبر داد.
علیرضا ناصری گفت: هم اکنون ۹۸ پزشک عمومی، ۶۶ متخصص، یک فوق تخصص، ۲۵ دندانپزشک، ۳۰ داروساز، ۹۲ ماما و ۳۸ لیسانس عضو سازمان نظام پزشکی این شهرستان هستند.
وی با اشاره به صدور و تمدید ۴۱ پروانه فعالیت در نظام پزشکی کاشمر و نیز اخذ موافقت پنج مجوز درمانی برای شهرستان های کاشمر و بردسکن در یک سال اخیر اظهار کرد: در این مدت ۵۱ کارت درمانی نیز صادر و تعویض شده است.
ناصری گفت: طی یک سال گذشته ۵۱ فقره پرونده در واحد انتظامی این سازمان تشکیل شده که از این تعداد ۱۵ پرونده منجر به صدور رأی و دو پرونده منجر به رضایت شاکی شده و ۳۴ پرونده نیز در دست بررسی است.
وی با اشاره به ثبت ۳۷ فقره پرونده در هیات بدوی انتظامی در مدت مزبور افزود: طی۱۰ جلسه این هیات برای ۲۸ پرونده رای صادر شده و ۹ پرونده دیگر در دست بررسی است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.