افتتاح هشت طرح در حوزه محیط زیست کاشمر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر گفت: همزمان با هفته دولت هشت طرح در حوزه محیط زیست کاشمر افتتاح شد.
مهدی جمعه‌پور در آیین افتتاح این طرح‌ها اظهار داشت: این طرح‌ها شامل ایجاد هشت منبع آبی در حیات وحش کاشمر است که برای استفاده وحوش احداث شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر با بیان اینکه کاشمر دارای ۷۰ هزار هکتار منطقه حفاظت شده است، یادآور شد: برای احداث منابع آبی در مناطق سرسپیدار، خرمنگاه، لاخ سیاه، پیرعلیا، کانال نای، دوشاخ، آغل‌سنگی و کال‌فرشه ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی با تقدیر از تلاش‌ها و خدمات محیط بانان و مجموعه کادر حفاظت محیط زیست شهرستان در حفاظت و صیانت از منطقه حفاظت شده سید مرتضی کاشمر خاطرنشان کرد: برای ایجاد این منابع آبی یک‌هزار متر لوله‌گذاری در مناطق صعب العبور انجام شده، دو تانکر نصب و سه آبشخور به صورت آماده در مناطقی که امکان ساخت وجود نداشته است حمل شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر با اشاره به وجود بیش از ۱۵ گونه جانوری در منطقه شکار ممنوع سید مرتضی(علیه‌السلام) کاشمر یادآور شد: ۱۱ رأس قوچ و میش، یک بهله عقاب طلایی و ۲ بهله سارگپه که در یک سال گذشته در سایت محیط بانی پیر علیا تیمار شده بودند در طبیعت رهاسازی شدند.

گفتنی است در مراسم افتتاح این طرح‌ها و آزادسازی قوچ و میش ها و عقاب‌ها که در سایت محیط‌بانی پیر علیا برگزار شد مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان حضور داشتند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.