خنثی‌سازی ۴ عروسک بمب‌گذاری شده در کاشمر

مهدی فروزان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: سه عدد از این عروسک‌ها توسط سپاه و یک فقره توسط نیروی انتظامی کشف و خنثی شده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از زائران در ایام اربعین در کشور عراق اقدام به خرید عروسک کرده‌اند گفت: زائران قبل از استفاده از این عروسک‌ها آنها را تحویل سپاه و یا نیروی انتظامی دهند تا پس از بررسی دقیق با خیال آسوده‌تری از این عروسک‌ها استفاده کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشمر نیز در همین زمینه به خبرنگار فارس گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی انجام شده از طریق صدا و سیما مبنی بر احتمال وجود بمب در عروسک‌هایی که از عراق توسط زائران به داخل کشور منتقل شده است تعدادی از مردم کاشمر عروسک‌هایی را که از وزن غیر طبیعی برخوردار بود را تحویل سپاه دادند.

علیرضا سازگار با بیان اینکه در بررسی انجام شده وجود بمب در سه عروسک مشاهده شد، خاطرنشان کرد: تیم چک و خنثی سپاه ناحیه کاشمر سه عروسک حاوی چاشنی الکتریکی و مواد منفجره را که در داخل عروسک‌ها جاسازی شده بود خنثی کردند.

وی با اشاره به اینکه نحوه انفجار این عروسک‌ها به وسیله حرارت و یا ضربه زدن تنظیم شده است، یادآور شد: در صورت انفجار هر یک از این عروسک‌ها احتمال کشته‌ شدن ۴ تا ۶ نفر که در نزدیک این عروسک هستند، وجود دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشمر با تأکید بر اینکه دو عدد از این عروسک‌ها متعلق به زائران اربعین کربلا از روستای سرحوضک از توابع بخش مرکزی کاشمر و یک عدد دیگر از شهروندان کاشمری بوده است از شهروندان خواست تا اسباب‌بازی‌هایی که از عراق آورده‌اند را به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی در اختیار نیروی انتظامی یا سپاه قرار دهند تا پس از بررسی دقیق با خیال آسوده‌تری از آن استفاده کنند.

1 دیدگاه
  1. حسینی ایوری ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ در ۲۲:۲۷

    با سلام در وب سایت فرمانداری ذکر شده سه عدد عروسک ولی شما چهار عروسک ذکر کرده اید؟ کدام درست است؟
    http://kashmar.khorasan.ir/RContent/2WA9M05O-%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D9%88-%D8%AE%D9%86%D8%AB%DB%8C-3%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DA%A9-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D9%85%D8%B1.aspx

    پایگاه خبری کاشمر
    http://kashmarbasir.ir/?p=6795

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.