کاندیداها خانه‌ها را کثیف نکنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)– منطقه خراسان، جعفر سلیمانی در جلسه مشترک ستاد انتخابات شورای پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی با حضور داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن با اشاره به اینکه تولید زباله در اسفندماه دو برابر می‌شود و ساعت کاری تا چهار ساعت افزایش می‌یابد، از کاندیداها خواست از نصب عکس و پوسترهای تبلیغاتی در اماکن ممنوعه پرهیز کنند.

وی افزود: در روزهای عادی سال، ماهیانه بالغ‌بر یک میلیارد تومان هزینه رفت‌وروب، جمع‌آوری زباله و نگهداری فضای سبز می‌شود که این مبلغ در دو ماه پایانی به ۱.۵ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

سلیمانی با اعلام اینکه دیوارنویسی روی منازل با ریزش رأی مواجه خواهد شد، تصریح کرد: معمولاً طرفداران کاندیداها از چارچوب قانون عبور می‌کنند و منظره زشتی در سطح شهر به‌وجود می‌آورند.

در ادامه رئیس دادگستری کاشمر با بیان اینکه انتخابات یک نمایش بزرگ عزم ملی است که با تأمل، جدیت و فکر باید به این صحنه ورود کرد، افزود: دشمن به دنبال کم‌اهمیت جلوه دادن این رویداد بزرگ است.

محمود قانعی با اشاره اینکه بهترین عرصه‌ای که پشتیبانی و حمایت مردم را از جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد انتخابات است، گفت: هرچند دشمن به‌راحتی حضور میلیونی مردم را به هزاران نفر تبدیل می‌کند اما انتخابات موضوع آماری دقیقی است که نمی‌شود در خصوص آن شائبه ایجاد کرد.

وی با اعلام اینکه دشمن مدام در تلاش است صحنه‌ها را مشوش جلوه دهد، بیان کرد: هرچند از ابتدای انقلاب که تجربه‌ای در برگزاری انتخابات نداشته‌ایم شاهد بسیاری از حرکات و تجمعات غیر قانونی بوده‌ایم اما در حال حاضر این حرکات را نه نامزدها می‌پسندند و نه مردم آن روش‌ها را قبول دارند.

قانعی با تأکید بر ایجاد شور انتخاباتی و فراهم کردن حضور جدی مردم گفت: همه به خصوص کاندیداها باید فضا را به گونه‌ای مدیریت کنیم که سرافراز از این انتخابات بیرون بیاییم؛ حال چه رأی بیاوریم چه نیاوریم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.