ورود بیش از ۶۰۳ هزار مسافر به دومین شهر زیارتی خراسان رضوی

جانشین رئیس ستاد تسهیلات خدمات سفر کاشمر از ورود ۶۰۳ هزار و ۴۰ زائر، مسافر و گردشگر به دومین شهر زیارتی خراسان رضوی خبر داد.
مهدی برامکی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: با آغاز طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه تا پایان دهمین روز نوروز ۳۸۰ هزار و ۷۴۰ نفر از اماکن زیارتی و ۲۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر از اماکن تاریخی و سیاحتی کاشمر بازدید کردند.

وی بابیان اینکه کاشمر باوجود بارگاه ۲ تن از برادران امام رضا (ع) و زیارتگاه مرد دین و سیاست شهید آیت‌الله سید حسن مدرس به‌عنوان دومین شهر زیارتی در استان و چهارمین شهر زیارتی در کشور مطرح است خاطرنشان کرد: در سال گذشته کاشمر میزبان و پذیرای بیش از سه و نیم میلیون زائر، مسافر و گردشگر از اقصی نقاط ایران اسلامی بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار کاشمر با تأکید بر اینکه بقاع متبرکه کاشمر با تولیت اداره اوقاف و امور خیری۶ و زیارتگاه شهید مدرس با تولیت آستان قدس رضوی با فراهم کردن فضا و امکانات خدمات رفاهی شرایط مناسب و قابل قبولی برای حضور زائران و مسافران فراهم کرده‌اند تصریح کرد: در ۱۵ روز گذشته زیارتگاه‌های کاشمر با بیش از ۶۵ درصد آمار ورودی زائر و مسافر به کاشمر بیشترین آمار بازدیدکننده را داشته است.

برامکی با اشاره به اینکه تاکنون آمار ورودی زائر و مسافر به کاشمر در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۳.۵ درصدی برخوردار بوده است تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم آمار مراجعه‌کنندگان به شهرستان تا پایان تعطیلات نوروزی با افزایش حدود ۴ درصدی نسبت به سال قبل به حدود ۹۰۰ هزار نفر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.