چرا پایگاه انتقال خون کاشمر بلااستفاده است؟

فرماندار کاشمر نبود فضای مناسب، نیروی فنی و… را از جمله مشکلاتی دانست که پایگاه انتقال خون کاشمر با آنها دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان، ظهر امروز ۲۵ فروردین مهدی فروزان در بازدید از مرکز انتقال خون کاشمر گفت: علی‌رغم اینکه در مرکز خونگیری کاشمر تجهیزات و امکانات کم نیست، اما به دلیل نداشتن استانداردهای لازم نمی‌توان از آنها استفاده کرد.

وی با اظهار تاسف از اینکه در حال حاضر تنها دو روز در هفته امکان خونگیری در کاشمر وجود دارد، از مسئولان مربوطه خواست با تامین نیروی مورد نیاز مجوز تمام وقت شدن این مرکز را صادر کنند.

فروزان با بیان اینکه وجود چند تخت در فضایی بسیار محدود موجب شده نتوان عملکرد مطلوبی را به مراجعه‌کنندگان ارائه داد، گفت: جهت احداث مرکز خونگیری در کاشمر زمین مورد نیاز و هزینه آن توسط خیرین تأمین شده است.

فرماندار کاشمر با اعلام اینکه نقشه احداث ساختمان به تأیید مسئولان مربوطه رسیده است، افزود: در حال حاضر جهت ۲۴ ساعته شدن مرکز خونگیری نیازمند صدور مجوزهای لازم هستیم.

وی با اشاره به اینکه وضعیت موجود مرکز خونگیری کاشمر اعتراضات زیادی را از سوی مراجعه‌کنندگان به وجود آورده است، از آماده شدن چارت تشکیلاتی پایگاه انتقال خون خبر داد و گفت: علی‌رغم داشتن بسیاری از امکانات، اما خون مورد نیاز شهرستان باید از تربت حیدریه تأمین شود.

فروزان افزود: نباید شهرستانی که به عنوان قطب گردشگر سلامت مطرح است و ماهانه پاسخگوی قشر عظیمی از جامعه در بخش‌های بهداشت و درمان است با چنین مشکلاتی روبرو باشد.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه شهرستان کاشمر علی‌رغم جمعیت ۱۶۷ هزار نفری که دارد به جمعیت شهرهای خلیل آباد، بردسکن، فیض آباد، مه ولات و عشق آباد شهرستان طبس خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد، افزود: بدون شک شهرستان کاشمر می‌تواند روی پای خود بایستد و وابسته به یک شهرستان بزرگی همچون تربت حیدریه نباشد.

وی با اعلام اینکه اگر مدیرکل انتقال خون استان مجوزهای لازم را صادر کند در کمترین زمان ممکن با کمک خیرین، قادر با ساخت پایگاه انتقال خون در شهرستان هستیم، اظهار کرد: متاسفانه علی‌رغم تمامی پیگیری‌های صورت گرفته تا کنون مجوزهای لازم صادر نشده است.

فروزان کمبود نیروی پزشک و نیروی خدمات دیده و همچنین مکان مناسب را از جمله مشکلات موجود مرکز خونگیری کاشمر دانست و گفت: با وجود همه مشکلاتی که در مرکز خونگیری کاشمر وجود دارد، اما روزانه بین ۴۰ تا ۵۰ نفر به این مرکز مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر امکانات و تخت لازم را داشته باشیم بدون شک روزی ۱۰۰ نفر را پذیرش خواهیم کرد، اما در حال حاضر تنها روزی ۳۵ نفر را می‌توان پوشش داد، عنوان کرد: در مرکز فعلی تجهیزات و امکانات بسیار محدود و بعضأ نیست و اگر هم باشد از دانشگاه و شبکه بهداشت و درمان قرض گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.