جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت اشتغال بانوان شهرستان کاشمر برگزار شد

جلسه هم اندیشی وضعیت اشتغال بانوان کاشمر با حضور فرهادی فرماندار کاشمر ، جمعی از بانوان کارفرمای واحدهای تولیدی و صنعتی و مسئولین این شهرستان برگزار شد .جلسه هم اندیشی وضعیت اشتغال بانوان کاشمر با حضور فرهادی فرماندار کاشمر ، جمعی از بانوان کارفرمای واحدهای تولیدی و صنعتی و  مسئولین این شهرستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی جلسه هم اندیشی وضعیت اشتغال بانوان کاشمر با هدف بررسی وضعیت اشتغال و رفع مشکلات و موانع تولید با حضور فرهادی فرماندار کاشمر ، ملوندی رئیس اداره تعاون ، کارو رفاه اجتماعی ، برامکی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار ، پالایی مشاور فرماندار کاشمر در امور بانوان ، جمعی از بانوان کارفرمای واحدهای تولیدی و صنعتی و مسئولین شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در ابتداء این جلسه ملوندی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کاشمر ضمن اشاره به اطلاعات و آمار موجود و ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال بانوان شهرستان اظهار داشت : از مجموع جمعیت ۱۵۷۱۴۹ نفری شهرستان ، ۷۸۷۶۰ نفر را بانوان ، از مجموع ۲۱۳۰۰ نفر کارگر بیمه شده مشمول قانون کار در شهرستان  ۴۲۰۰ نفر را بانوان ، از تعداد ۶۷۲۶نفر جویندگان کار ثبت نام شده از سال ۱۳۹۰ تا پایان تیرماه سال جاری تعداد ۲۲۰۲ نفر حدود ۳۳ درصد آنان را بانوان و از ۲۱۶۲ نفر جوینده کار ثبت نام شده دارای تحصیلات دانشگاهی حدود ۳۷ درصد آنان بانوان تشکیل می دهند .

وی در ادامه افزود : امروزه بانوان در عرصه های مختلف آموزشی ، تحصیلی  و کار و تلاش  پیشرفت قابل توجهی نموده اند لذا بیش از پیش باید به اشتغال بانوان در جامعه توجه نمود .

ملوندی تصریح کرد : از آنجائیکه اشتغال بانوان از لحاظ اقتصادی ، شخصیتی و فردی ، تربیتی و خانوادگی ، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی دارای پیامدهای مختلفی درجامعه می باشد لذا توجه به اشتغال بانوان از اولویت های مهم دولت تدبیرو امید قرار دارد .

در ادامه بانوان کارفرمای حاضر در جلسه به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص وضعیت اشتغال بانوان پرداخته و همچنین مشکلاتی چون پرداخت تسهیلات به بخش تولید ، عدم بازار فروش محصولات ، تامین فضای ورزشی مناسب و …. را مطرح که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

فرهادی فرماندار کاشمر نیز ضمن تبریک دهه کرامت ، طی سخنانی درخصوص اهمیت اشتغال بانوان گفت : دولت تمام تلاش و کوشش خود را در زمینه اشتغال بخصوص اشتغال بانوان بکار خواهد گرفت و امیدواریم بتوانیم در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات اشتغال بانوان شهرستان اقدام و این مهم را به حداقل ممکن نیز برسانیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.