حضور معاون وزیر در کاشمر وا فتتاحیه سه پروژه خیرساز

 

دکتررئیسی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارسکشور درکاشمر گفت: تا پایان فعالیت دولت یازدهم مدارس استانداردسازی می شود

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش کاشمر؛دکترمرتضی رئیسی امروز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه سه پروژه خیرساز آموزش وپرورش در کاشمردر جمع خبرنگاران مشکل اصلی حوزه فضاهای آموزشی را غیراستاندارد بودن آن ذکر و بیان کرد: برخی مدارس نیازمند مقاوم سازی، تخریب و بازسازی هستند.

وی عمده این مشکل را مربوط به مناطق پرتراکم جمعیت اعلام و بیان کرد: بیشترین مدارس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی در بافتهای فرسوده قرار دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد: در چارچوب برنامه ششم توسعه با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدارس نیازمند مقاوم سازی، تخریب و بازسازی تبدیل به فضاهای استاندارد برای دانش آموزان شوند.

دکتررئیسی در ادامه گفت: هم اکنون به ازای هر دانش آموز پنج و دو دهم مترمربع فضای آموزشی در مدارس کشور وجود دارد.

وی افزود: همچنین در طول تاریخ آموزش و پرورش ایران کمترین مدارس دو نوبته در سطح کشور در زمان فعالیت دولت یازدهم بوده بطوری که به رغم رشد جمعیت بعد از پیروزی انقلاب امروز تنها ۱۰ درصد مدارس به صورت دو نوبته اداره می شون

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: سمت و سوی عمده تخصیص منابع عمرانی وزارت آموزش و پرورش مربوط به افزایش سطح ایمنی مدارس است.

وی گفت: افزون بر ۹۰ درصد اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش طی سالهای اخیر صرف افزایش ایمنی مدارس شده است.

رئیسی افزود: بخش دیگری از منابع صرف ایجاد عدالت آموزشی شده است، وزارت آموزش و پرورش به نواحی مرزی و محروم، مناطقی که با استانداردها فاصله دارند و نقاطی که سرانه آموزشی آنها کمتر از متوسط کشوری است توجه ویژه دارد.

وی همچنین گفت: در قانون بودجه امسال ردیفهای خاصی جهت تامین تجهیزات و افزایش سرانه فضای آموزشی برای برخی شهرستانها که فاصله بیشتری با مراکز استانها دارند و عمدتا مناطق مرزی هستند در نظر گرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.