آغاز برداشت زعفران در سطح ۶۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان کاشمر

آغاز برداشت زعفران در سطح 6500 هکتار از اراضی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: محصول زعفران در ۱۸۰۰ هکتار اراضی کشاورزی بخش کوهسرخ و ۴۷۰۰ هکتار اراضی بخش مرکزی کاشمر کشت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهندس سید ابوالقاسم موسوی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در گفتگو با کاشمربصیراظهار داشت: ۶۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان کاشمر زیر کشت محصول زعفران می باشد که ۱۸۰۰ هکتار آن در بخش کوهسرخ و ۴۷۰۰ هکتار در بخش مرکزی واقع شده است.

وی افزود: برداشت محصول از ۱۸۰۰ هکتار زعفران با عملکرد ۴ کیلوگرم در هکتار در بخش کوهسرخ پایان یافته  و برداشت از ۴۷۰۰ هکتار زعفران با پیش بینی عملکرد ۵/۳ کیلوگرم در هکتار از اراضی بخش مرکزی این شهرستان آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ادامه داد: آغاز برداشت گل زعفران به دلیل سردسیر بودن منطقه کوهسرخ از اواخر مهر ماه آغاز گردید و روزهای پایانی خود را سپری می کند و کار برداشت زعفران در بخش مرکزی کاشمر نیز تا پایان آذر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت .

موسوی خاطرنشان کرد: تولید زعفران و  عملکرد در هکتار در بخش کوهسرخ و مرکزی نسبت به یکدیگر متفاوت بوده و پیش بینی می شود امسال از سطح ۶۵۰۰ هکتار از اراضی زعفران شهرستان کاشمر به میزان ۲۳.۵ تن سرگل زعفران با کیفیت مطلوب برداشت شود.

وی در پایان تصریح کرد: توسعه و گسترش کشت زعفران با توجه به سیاست های سازمان جهاد کشاورزی در راستای توسعه کشت های کم آب طلب با توجیه اقتصادی بالا از چند سال گذشته در دستور کار این شهرستان بوده و با توصیه کشت طرح مزارع آرمانی و برگزاری کلاس های آموزشی و کارگاه های فرآوری بهداشتی زعفران، درصدد بالا بردن کیفیت محصول و عملکرد آن در واحد سطح هستیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.