کمک هشت میلیارد ریالی مردم به کمیته امداد کاشمر

سید سعید عبدالله زاده روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در ۶ ماه اول امسال میزان کمکهای جمع آوری شده در بخش مشارکتهای مردمی از ۲۰ هزار صندوق صدقات مبلغ یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال بوده و در سایر بخش ها نیز این مشارکتها به سه میلیارد و ۸۴۸ میلیون ریال می رسد.
وی افزود: در بخش کمک وجوهات امانی نیز از جمله زکات و کفاره مبلغ چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جمع آوری شده است.
وی خاطر نشان کرد: مهم ترین مشکل این نهاد مراجعه تعداد بسیار نیازمندان و کمبود اعتبارات است از این رو نیاز به کمک بیشتر خیرین داریم.
عبدالله زاده گفت: هم اکنون ۱۰۷ نفر در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه هستند و از ابتدای امسال ۴۶ کمک هزینه ۲۰ میلیون ریالی جهیزیه پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: در اجرای طرح محسنین نیز که مربوط به حمایت از بیماران و از کارافتادگان است تاکنون ۹۹ خانوار زیرپوشش قرار گرفته و چندین برابر این تعداد در نوبت جذب حامی قرار دارند.
وی افزود: در مدت مزبور در اجرای طرحهای خودکفایی مددجویان از محل اعتبارات امداد مبلغ یک میلیارد و ۳۴۵ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۲۴ نفر و از طریق سیستم بانکی ۶ میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال به ۶۷ نفر تسهیلات پرداخت شده است.
وی با اشاره به کاریابی برای ۳۶ نفر و معرفی و اشتغال به کارآنها در واحدهای تولیدی توسط این نهاد اظهار کرد: در مجموع طی ۶ ماه اول امسال برای ۱۲۷ نفر از مددجویان زیرپوشش اشتغالزایی شده است.
مدیرکمیته امداد کاشمر ادامه داد: در ارتباط با مقاوم سازی و بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان در این مدت ۶۰۴ میلیون ریال در قالب تسهیلات بلاعوض بنیاد و سه میلیارد و ۵۳۵ میلیون ریال به صورت تسهیلات بانکی به ۲۷ خانوار زیرپوشش پرداخت شده است.
بیش از هفت هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشمر هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.