کلاهبرداری با گوشی سرقتی در کاشمر!

پلیس شهرستان کاشمر فردی که با گوشی سرقتی در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از آشنایان مالباخته کرده بود را شناسایی و دستگیر کرد.

سرهنگ ابوالقاسم باقری فرمانده انتظامی شهرستان کاشمر در گفتگو با کاشمربصیر گفت: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا این فرماندهی اظهار داشت که مدتی است گوشی تلفن وی سرقت شده و فردی با استفاده از اکانت وی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به ارسال پیام برای آشنایانش و تقاضای واریز مبالغی را به شماره حسابش کرده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی سارق را در یکی از روستاهای حاشیه شهر کاشمر شناسایی و با هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی دستگیر و گوشی سرقت شده را از محل اختفایش کشف کردند.

فرمانده انتظامی کاشمر تصریح کرد: متهم ۳۹ساله به نام داوود که اعتیاد شدید به مواد مخدر داشت و در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود در ادامه بازجویی ها ضمن اعتراف به بزه انتسابی عنوان داشت پس از سرقت گوشی در فضای مجازی از طریق شبکه تلگرام برای چند نفر از آشنایان مالباخته پیام ارسال کرده و با دادن شماره حساب بانکی تقاضای کمک مالی کرده است.

وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا از شهروندان خواست با توجه به شیوه های جدید کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران اینترنتی توسط افراد شیاد مراقب گوشی تلفن همراه خود باشند، چرا که علاوه بر سرقت ممکن است به عنوان وسیله ای برای ارتکاب بزه در فضای مجازی توسط مجرمین مورد استفاده قرار گیرد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.