۲۵ فروردین‌ماه؛ آغاز بزرگ‌ترین رویداد قرآنی کاشمر

کاشمر؛ میزبان سی و پنجمین دوره مسابقات استانی قرآن، عترت و نماز دانش آموزان خراسان رضوی

مدیر آموزش و پرورش کاشمر از برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات استانی قرآن، عترت و نماز دانش آموزان خراسان رضوی به میزبانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش کاشمر؛دکتر ایرج سعادتمند امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل اداره آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: مرحله مقدماتی سی‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی خراسان رضوی در گروه دوم با حضور ۴۰۰ دانش آموز دختر از ۱۶ شهرستان این استان  از ۲۱ اردیبهشت‌ماه در کاشمر آغاز می شود.

وی با بیان این که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، پس از پذیرش دانش آموزان در عصر روز چهارشنبه شاهد برگزاری آئین افتتاحیه مسابقات در ساعت ۱۸ در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) هستیم یادآور شد: رقابت شرکت‌کنندگان از صبح پنجشنبه در ۸ فضای جداگانه آغاز می شود و در روز جمعه نیز آئین اختتامیه این مرحله از مسابقات در جوار زیارتگاه شهید آیت الله سید حسن مدرس برگزار می شود.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به این که بر این اساس هفته آینده شاهد حضور دانش آموزان پسر شرکت کننده در این مرحله از مسابقات هستیم ،بیان کرد: شرکت‌کنندگان دراین دوره از مسابقات در رشته‌های حفظ ترتیبی، حفظ کل، حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء، تفسیر، قرائت، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام، انشای نماز، اذان و مداحی با هم رقابت می کنند و برگزیدگان نیز به مرحله پایانی مسابقات که تیرماه و به میزبانی مشهد برگزار می شود، راه می یابند.

وی با تقدیر از همراهی و مساعدت های ادارات و نهادهای مختلف شهرستان در امر برگزاری این دوره از مسابقات افزود: امیدواریم در مدت حضور دانش آموزان شرکت کننده در این شهرستان بتوانیم برنامه ریزی و میزبانی خوبی از آنها داشته باشیم و خاطره خوب و خوشی از کاشمر برای آنها باقی بماند.

سعادتمند با مطلوب ارزیابی کردن اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در مجموعه آموزش و پرورش کاشمر متذکر شد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده، تلاش می کنیم، ضمن انجام فعالیت‌های مضاعف در ساحت‌های شش‌گانه آموزش و پرورش، بتوانیم دیوار آموزش و پرورش را به لحاظ کمی و کیفی در بخش های مختلف ارتقا دهیم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با بیان این که در این راستا با ارزیابی انجام شده به دنبال بهبود توفیقات و اصلاح خطاها هستیم افزود: خوشبختانه به تلاش و فعالیت‌های مجموعه همکاران آموزش و پرورش کاشمر به توفیقات خوبی در سال های اخیر در بخش های مختلف رسیده که همه آن را مرهون تلاش و پشتکار همکاران، مدیران، معلمان، دانش آموزان و والدین آنها می دانیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.