آسفالت ۳۰ هزار متر مربع محوطه مدارس کاشمر در سال گذشته

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به انجام ۳۰ هزار متر مربع آسفالت در محوطه مدارس این شهرستان گفت: با نصب ۱۲ هزار متر مربع ایزوگام در سال گذشته، تمام مدارس کاشمر دارای ایزوگام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، یعقوب گل محمدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تأمین هزینه‌های آموزش و پرورش از سه منبع اعتبارات دولتی و ملی، سرانه‌های دانش‌آموزی و کمک‌های خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات تخصیصی دولتی پاسخگوی هزینه‌های آموزش و پرورش نیست افزود: خوشبختانه با فرهنگ‌سازی انجام شده و جذب خیرین در سال‌های اخیر شاهد اقدامات و فعالیت‌های خوبی در اجرای پروژه‌های خیرساز و کمک‌های مردمی در قالب مدرسه‌یار بودیم به طوری که اجرای ۲۵ پروژه خیر ساز در این حوزه در ۴۵ سال گذشته بی سابقه بوده است.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش کاشمربا اشاره به تأثیر و ضرورت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای جذب خیرین یادآور شد: در این راستا سرعت، دقت و کیفیت در انجام پروژه ها همواره مدنظر قرار داد و در این راستا نیز در گام نخست فضاسازی و تجهیزات مورد نیاز مدارس شناسایی و در خصوص تأمین آن نیز اقدامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه با بررسی انجام شده وضعیت حیاط ۲۶ مدرسه بحرانی بود و آسفالت کردن آن نیازمند ۵ میلیارد ریال اعتبار بود اضافه کرد: با همراهی، همکاری و بهره گیری از ظرفیت پارلمان و انجمن اولیاء و مربیان، در سال گذشته، موفق شدیم از محل کمک‌های مردمی، محوطه ۱۵ مدرسه را در سطح ۳۰ هزار مترمربع آسفالت کنیم.

گل محمدی با اشاره به این که هزینه آسفالت محوطه سه مدرسه دیگر نیز تأمین شده و به زودی عملیات آسفالت آن انجام می شود بیان کرد: در بحث ایزوگام، پشت بام مدارس شهرستان نیز با دریافت ۸ هزار متر ایزوگام رایگان از نوسازی مدارس با مشارکت خیرین ۱۲ هزار متر ایزوگام در سال گذشته انجام شد، به طوری که در حال حاضر همه مدارس کاشمر ایزوگام هستند.

وی با بیان این که در حال حاضر ۳۰ درصد کلاس ها در این شهرستان هوشمندسازی شده است متذکر شد:  در بحث توسعه دارالقرآن‌ها نیز در سال گذشته، علاوه بر احداث  و راه‌اندازی یک دارالقرآن جدید، دو دارالقرآن نیز برای استفاده دانش آموزان تجهیز شده است.

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه اعتبار تخصیصی در پروژه مهر امسال تنها ۱۳۰ میلیون ریال بوده است تأکید کرد: با کمک‌های خیرین و مردم نیکوکار این شهرستان برای آماده‌سازی مدارس و مهیا کردن فضا برای  استقبال از دانش آموزان در اول سال تحصیلی جاری ۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.