بزودی نخستین مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن در کاشمر احداث می شود

بزودی نخستین مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن در کاشمر احداث می شود
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر، گفت: با ساخت مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن، حفظ کل قرآن و آموزش تفسیر و مفاهیم قرآن در یک سال انجام می‌شود.
حجت‌الاسلام صادق خلیلی، در گفتگو با خبرنگار افتخاری اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، افزود: در پی فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ در جامعه، سازمان اوقاف و امور خیریه به تربیت یک‌میلیون نفر حافظ قرآن کریم پرداخت.

وی با بیان این که در سال های گذشته برخی از مهدها و دارالقرآن ها فعالیت های خوبی برای حفظ قرآن داشته اند، بیان کرد: با وجود این فعالیت ها، آمار شهرستان کاشمر در رشته حفظ، قابل قبول نبوده است.

این روحانی مسئول اضافه کرد: برای بالا بردن سطح حفظ در شهرستان با اداره کل اوقاف استان برای ساخت مدرسه حفظ قرآن رایزنی شده که امیدواریم بتوانیم این مدرسه را تأسیس کنیم.

وی با بیان این که یکی از مشکلات پیش رو پایین بودن موقوفات قرآنی در شهرستان است، گفت: این نخستین مدرسه شبانه‌روزی است که در آن، حفظ کل قرآن و آموزش تفسیر و مفاهیم قرآن در مدت یک سال انجام می شود.

حجت الاسلام خلیلی افزود: با وجود این که سازمان اوقاف در اوایل سال گذشته اختیاراتی در خصوص برخی از هزینه‌کردها از محل برخی موقوفاتی که از نظر شرعی منعی نداشت، به این مدرسه داده است، مشکلات کمتر شده اما بازهم محدودیت مکان وجود دارد.

وی اظهار داشت: برای حمایت از مربیان، نیازمند اعتباراتی خاص هستیم، هرچند به مربیان، مبالغ پایینی پرداخت می‌شود ولی اگر رقم‌هایی که به آن‌ها می‌دهیم، منطقی‌تر باشد خود مربیان هم با رغبت بیشتر حضور پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام خلیلی با بیان این که استقبال مردمی نسبت به کلاس‌های حفظ اداره اوقاف شهرستان خوب است، گفت: در جذب آقایان نسبت به حفظ مشکلاتی داریم که امیدواریم رفع شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر خاطرنشان کرد: اگر بانوان نمی‌توانند به سطح کشوری راه پیدا کنند به خاطر لحن و صوت آن‌ها است که متاسفانه استادی در این زمینه در شهرستان نداریم.

حجت‌الاسلام خلیلی، عنوان کرد: بدون شک سطح آموزش خود مربیان اگر ارتقاء نداشته باشند، در نحوه ی یادگیری قرآن آموزان نیز تاثیرگذار است که امیدواریم بزودی با ساخت این مدرسه شبانه روزی شاهد تربیت حافظان قرآن در شهرستان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.