اقدامات مسئولان راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ستودنی است

فرماندار کاشمر اقدامات مسئولان اجرایی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را ستودنی وقابل تقدیر دانست وگفت: همه مسئولان تلاش بسیاری در رفع مشکلات مردم دارند.

محمد حسن فرهادی روزچهارشنبه در نشست شورای اداری با بیان اینکه ما وامدار ملت هستیم و دولت را از ملت جدا نمی دانیم، گفت: بدون شک دولت خدمتگزار ملت است.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در شعار پارسال و امسال به اقتصاد مقاومتی تاکید جدی داشته اند، گفت: نگرش مجلس، دولت و قوه قضائیه باید به تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
وی با اعلام اینکه پار سال برخی بانک ها وام های خوبی در خصوص ازدواج و اشتغال به جوانان داده اند، عملکرد بانک ها در ارائه وام های اشتغال زایی را قابل قبول دانست و گفت: صندوق کارآفرینی امید در کاشمر پارسال به ۱۱۱ نفر ۲۰ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج پرداخت کرده است.
فرهادی با اشاره به اینکه در مجموع از سوی تمامی بانک ها به ۴۰۷ نفروام ازدواج پرداخت شده است، عنوان کرد: از طریق صندوق کارافرینی امید برای ۴۴۷ نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه پارسال ۸۰ طرح قالیبافی و ۲۴۰ طرح خدماتی و صنفی در کمیته امداد تسهیلات دریافت کرده اند، افزود: از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز دو میلیاردو ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد چهار درصد پرداخت شده است.
فرماندار کاشمر با اعلام اینکه در بخش کشاورزی از سوی بانک کشاورزی با تخصیص مبلغ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال دهها طرح اشتغال زایی اجرا شده است، اظهار داشت: این اقدامات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام شده است.
وی با بیان اینکه تمامی ادارات در مدت باقی مانده از عمردولت تدبیر و امید عملکرد خود را به مردم ارائه دهند، بیان کرد: بدون شک عملکرد مثبت مسئولان در شاداب کردن جامعه تاثیر بسیاری خواهد داشت.
فرهادی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما گفت: به طور قطع مشکلاتی هم هست اما باید منصفانه کارهای انجام شده را هم بیان کرد.
به گفته او برخی به گونه ای صحبت می کنند که دولت در بدترین وضعیت قرار دارد حال آن که دولت به سمت پیشرفت در حرکت است.
وی به در پیش بودن انتخابات اشاره کرد و از مردم و مسئولان خواست با رعایت، اخلاق، انصاف و قانونمداری در جهت هر چه باشکوهتر برگزار شدن انتخابات تلاش کنند.
فرماندار کاشمر تعداد کل ثبت نام شده داوطلبین شهرستان در انتخابات شوراهای شهر و روستا را ۵۰۲ نفر اعلام کرد و گفت: در حوزه شهری کاشمر و ریوش ۱۰۹ نفر ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره قبلی آمار داوطلبین حوزه شهری ۷۷ درصد رشد داشته است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر نیز در سخنانی توسعه شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد را مهمترین رویکرد این واحد دانشگاهی دانست.
محمد جعفری با گرامیداشت سالگرد آغاز فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر در فروردین ماه سال۱۳۶۹ با دو رشته تحصیلی عنوان کرد: اینک با گذشت ۲۶ سال از عمر با برکت این واحد دانشگاهی در کاشمر، این واحد دارای ۴۸ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی تا دکتری، ۴۹ نفر هیئت علمی تمام وقت، دو هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۹۷ کارمند است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر با بیان اینکه تا کنون ۸۴ هزار نفر از این دانشگاه دانش آموخته شده اند، گفت: هر چند تعداد رشته های کارشناسی ارشد و دکترا تا سال ۹۳ سه رشته بوده ولی هم اینک به ۱۵ رشته (یعنی بیش از چهار برابر) افزایش یافته و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۷۳ نفر به ۶۵۰ نفر رسیده است.
وی افزود: در رابطه با مراکز رشد که محل باروری ایده ها و تبدیل ایده به ثروت و تجاری سازی محصولات دانش بنیان است، ساختمان مرکز رشد این واحد دانشگاهی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی با استقرار ۱۰ هسته فن آور فعالیتش را شروع خواهد کرد .
جعفری افزود: در راستای تحقق شعار سال نیز حدود دو هکتار از مزرعه آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه در فروردین ۹۶ به کشت انگور پرمحصول و اصلاح شده اختصاص یافته که این محصول به تولیدات کشور و درآمد واحد کمک خواهد کرد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر یکی از اهداف مهم این واحد دانشگاهی را تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه عنوان و ابراز کرد: این دانشگاه با داشتن اساتید مجرب و توانمند آمادگی دارد نیازهای تحقیقاتی و طرح های پژوهشی سازمانها و ادارات شهرستان را انجام دهد.
جعفری با اشاره به فعالیت بنیاد خیرین دانشگاه در سال ۹۵ گفت: خوشبختانه بسیاری از خیرین به توسعه مراکز علمی و تحقیقاتی، شهرک های علم و فناوری که موجب ایجاد اشتغال برای جوانان این مرز و بوم خواهد شد، تمایل به کمک کنند.
شهرستان کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.