اجرای طرح مدام درمدارس موجب مهارت آموزی دانش آموزان می شود

معاون متوسطه آموزش و پرورش کاشمر؛

 

اجرای طرح مدام درمدارس موجب مهارت آموزی دانش آموزان می شود
معاون متوسطه آموزش و پرورش کاشمر گفت: اجرای طرح مدام درمدارس موجب مهارت آموزی دانش آموزان و رفع مشکلات آنان می شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش کاشمر؛عزت اله طاهریان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش  امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از مدارس گفت: مرحله اول طرح مدام˝مشارکت دانش آموزان در امور مدرسه˝ در ۴۷ آموزشگاه متوسطه اول شهر و روستا اجرا شد.این طرح بر اساس مشارکت دانش آموزان درامور مدرسه تدوین شده و شامل آموزش مهارت های زندگی، تصمیم گیری، حل مساله و آماده کردن دانش آموزان برای زندگی است.

وی تقویت اعتماد به نفس در دانش آموزان، شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت در آنان ، تقویت حس مشارکت پذیری دانش آموزان و ایجاد حس مسئولیت پذیری در آنان را از اهداف مهم این طرح برشمرد و افزود: در این روز تعدادی از دانش آموزان تمام کارها و فعالیت هایی را که در یک روز اولیای مدرسه به طور مستمر انجام می دهند را در اختیار می گیرند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کاشمر، اجرای این طرح را در ارتقای کیفی یادگیری دانش آموزان و نقش پذیری آنان مهم خواند و اضافه کرد: اگر در مدارس شرایط و موقعیت مناسب طوری فراهم شود که دانش آموزان نقشی را در مدیریت و برنامه ریزی برعهده گیرند، یادگیری مهارت های زندگی برای آنها آسانتر خواهد شد.

عزت اله طاهریان، با اشاره به نظارت و ارزیابی فرآیند کلاس های درس در مدارس افزود: در کلاس های درس باید احساس نیاز به دریافت و یادگیری مباحث درسی در دانش آموزان ایجاد شود و این کار جز با مشارکت دانش آموزان در تدریس محقق نمی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:مرحله اول این طرح در ۴۷ دبیرستان متوسطه اول، و برای ۶۳۰۰ دانش آموز دختر و پسر برگزار شده است

گفتنی است: عزت اله طاهریان معاون آموزش متوسطه ،غلامرضا پور کارشناس مسئول آموزش متوسطه اول و جوادی مسئول روابط عمومی با حضور در مدارس از نحوه اجرای این طرح بازدید و در فضایی صمیمی با دانش آموزان و همکاران به گفتگو پرداختند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.