شصت دره کاشمر در حال حذف شدن از مناطق نمونه گردشگری!

شصت دره کاشمررئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کاشمر گفت: متأسفانه منطقه شصت دره در حال حذف از مناطق نمونه گردشگری است.

رضا یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اظهار تأسف از اینکه منطقه شصت دره در حال حذف از مناطق نمونه گردشگری است، اظهار کرد: به‌رغم اینکه شصت دره در مصوبات دوره نهم و دهم به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شد اما اخیرا شورای عالی معماری شهرسازی در حال حذف برخی از مناطقی مصوب از سیستم است زیرا نتوانسته‌اند به جذب سرمایه‌گذار بپردازند و ساختار سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنند.

وی با اشاره به اینکه این اتفاق تبعات بسیار بدی برای منطقه خواهد داشت، افزود: شصت دره یکی از بهترین مناطق شهرستان کاشمر برای جذب گردشگر است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کاشمر با تأکید بر اینکه باید منطقه نمونه گردشگری شصت دره را با جذب سرمایه‌گذار مجدد احیاء کرد، عنوان کرد: برای احیاء این منطقه یا باید از طریق سازمان شهرداری‌ها و سازمان همیاری شهرداری‌ها و یا جذب سرمایه‌گذار اقدام کرد.

وی با بیان اینکه مطالعات مکان‌یابی منطقه شصت دره انجام شده است، گفت: شصت دره ظرفیت اجتماعی و اقتصادی بسیاری دارد.

یوسفی با اشاره به اینکه می‌توان از طریق پذیره‌نویسی و فروش سهام نیز اقدامات لازم را جهت جلوگیری از حذف شصت دره انجام داد، عنوان کرد: این موضوع باید بسیار جدی گرفته شود.

وی با اعلام اینکه باید از تمامی ظرفیت‌های شهرستان به خوبی استفاده کنیم، بر لزوم تدوین تهیه و تصویب طرح جامع گردشگری شهرستان تأکید کرد و افزود: فقط ۴ شهر کشور دارای طرح جامع گردشگری هستند که یکی گناباد هست که آن‌هم فقط در مرحله صحبت مانده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کاشمر آموزش در حوزه گردشگری را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: به‌رغم اینکه در حوزه اطلاع‌رسانی تنها چهار دفتر مسافرتی فعال هستند اما فقط یکی در حوزه گردشگری داخلی وارد شده است.

وی با بیان اینکه پک‌های گردشگری شهرستان کاشمر به زبان‌های عربی، انگلیسی و فرانسوی آماده شده است، بیان کرد: برای چاپ این پک‌ها با مشکلاتی مواجه هستیم که باید تدابیری اتخاذ شود.

یوسفی در ادامه با اشاره به اینکه هرچند موافقت‌های اولیه احداث اولین هتل صادر شده اما تاکنون کاری در این خصوص انجام نشده است و اکنون پیگیر موافقت‌نامه اولیه دومین هتل هستیم، افزود: امسال در حوزه صنایع‌دستی اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نبود تابلوهای گردشگری را در سطح شهر یکی از کمبودهای جدی دانست و افزود: نه تنها در سطح شهر بلکه در تمامی راه‌های استان خراسان رضوی اجازه نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی در خصوص اماکن گردشگری داده نمی‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.