کاهش سالانه ۷ میلیارد تومان از بار آموزش و پرورش کاشمر

نماینده مدارس غیردولتی کاشمر از کاهش سالانه ۷ میلیارد تومانی بار مالی آموزش و پرورش این شهرستان در پی تحصیل بیش از سه هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در این مدارس خبر داد.

کاهش سالانه 7 میلیارد تومان از بار آموزش و پرورش کاشمر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس غیورمقدم در گفتگو با کاشمربصیر، اظهار داشت: یکی از نگاه‌های اشتباهی که در جامعه وجود دارد این است که مدارس غیردولتی، جامعه را طبقاتی می‌کنند در صورتی که وقتی یک فرد خیر و نیکوکار، مرکزی را برای خدمات‌رسانی در عرصه‌های مختلف مانند عرصه بهداشتی ایجاد می‌کند باعث می‌شود که مراجعه به مراکز دولتی کاهش یابد.

وی ادامه داد: به همین ترتیب وقتی مدارس غیردولتی در کشور فعالیت می‌کنند باعث کاهش مراجعه به مدارس دولتی می‌شوند؛ چراکه بودجه وزارت عریض و طویل آموزش و پرورش مشخص است و ما هر چه بیشتر به سمتی برویم که بتوانیم باری را از روی دوش آموزش و پرورش برداریم به مدارس دولتی کمک کرده‌ایم.

نماینده مدیران مدارس غیردولتی کاشمر تأکید کرد: هم اکنون ۳هزار و ۲۱۷ دانش‌آموز در مدارس غیردولتی کاشمر حضور دارند که در واقع این تعداد از بار آموزش و پرورش کاشمر کاسته شده است یعنی اگر هم اکنون در هر کلاس مدارس دولتی ما بالغ بر ۳۰ دانش‌آموز حضور دارند اگر مدارس غیردولتی وجود نداشت این تعداد بیش از این می‌شد.

غیورمقدم گفت: این تصور نباید وجود داشته باشد که تمامی مؤسسان مدارس غیردولتی توان مالی کافی برای اداره مدرسه خود را دارند بلکه ما افرادی را می‌شناسیم که طلای خود را فروخته‌اند تا بتوانند این مدارس را اداره کنند که این نهایت ایثار و افتخار است.

وی افزود: در مدارس غیردولتی دانش‌آموزانی تربیت می‌شوند که وقتی وارد بسیاری از مدارس خاص مانند تیزهوشان و نمونه می‌شوند، به لحاظ آموزشی سرآمد سایر دانش‌آموزان هستند و از ابعاد علمی و تربیتی به شکلی تربیت شده‌اند که سرآمد می‌باشند.

نماینده مدیران مدارس غیردولتی کاشمر خاطرنشان کرد: نیروهای جوانی که در مدارس غیردولتی فعالیت می‌کنند با دل و جان کار می‌کنند و حتی در تابستان هم آموزش تعطیل نمی‌شود لذا مدارس غیردولتی افتخاری برای شهرستان‌ها هستند و با برنامه وزارت آموزش و پرورش هر ساله شاهد شکوفایی و درخشش بیشتر مدارس غیردولتی خواهیم بود.

غیورمقدم ادامه داد: هم اکنون در مدارس غیردولتی کاشمر ۴۰۰ نیرو مشغول فعالیت هستند و در واقع ۴۰۰ مورد اشتغالزایی انجام شده و خانواده‌های آن‌ها را پوشش داده است ضمن اینکه ۴۸ مدرسه غیردولتی در کاشمر شامل ۲۰ پیش‌دبستانی، ۱۶ ابتدایی، هشت متوسطه اول و چهار متوسطه دوم باعث افتخار کاشمر است.

وی اظهار داشت: با توجه به تعداد دانش‌آموزان حاضر در مدارس غیردولتی کاشمر و برآورد هزینه‌های مختلف هر دانش‌آموز باید گفت که اگر مدارس غیردولتی در این شهرستان فعالیت نداشتند باید سالانه مبلغ ۷ میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش کاشمر تزریق می‌شد تا مدارس دولتی بتوانند این دانش‌آموزان را پوشش دهند به عبارت دیگر مدارس غیردولتی سالانه ۷ میلیارد تومان از بار آموزش و پرورش را کاهش می‌دهند.

غیورمقدم گفت: امیدواریم هر ساله به سمتی برویم که بار بیشتری از روی آموزش و پرورش برداشته شود و آن‌هایی که می‌توانند این کار را یک کار نیک بدانند و با ثبت نام دانش‌آموزان خود در مدارس غیردولتی باعث شویم که در سال‌های آینده حتی یک صندلی خالی هم در این مدارس باقی نماند ضمن اینکه مدارس غیردولتی کاشمر از لحاظ تربیتی و اخلاقی نیز در عرصه‌های مختلف مانند جشن نیکوکاری و کمک به زلزله‌زدگان خوش درخشیده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.