بیدار شدن مسلمانان پس از ۱۴۰۰ سال حرف گزافی نیست/ دنیای اسلام باید آگاه و دشمن‌شناس باشد

امام‌جمعه کاشمر با اشاره به این‌که امروز بگوییم مسلمانان پس از ۱۴۰۰ سال از خواب بیدار شدند حرف گزافی نگفتیم، گفت: دنیای اسلام باید در برابر دشمنان با آگاهی و دشمن‌شناسی ایستادگی و مقاومت کند.

امام جمعه کاشمر

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، حجت‌الاسلام سیدکاظم طباطبایی امروز در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه کاشمر در مصلا این شهر با اشاره به دیدار روسای مجالس کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری در این دیدار بسیار مهم و ارزشمند در راستای اتحاد دنیای اسلام و هوشیاری و بیداری در مقابل توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان بود.

وی با تأکید بر این‌که حرف گزافی نیست که بگوییم مسلمانان پس از ۱۴۰۰ سال از خواب غفلت بیدار شدند و باید تلاش کنند با اتحاد و همبستگی نسبت به توطئه و فتنه دشمن هوشیار باشند یادآور شد: اقدام اخیر دشمن که منجر به آتش کشیدن پرچم ایران به دست عده‌ای شده است تنها نقشه اسرائیل برای مشغول کردن ملت و رسیدن به اهداف پلیدشان است.

امام‌جمعه کاشمر بابیان این‌که تشکیل و پیروزی انقلاب اسلامی سرچشمه بیداری مسلمانان بوده است، خاطرنشان کرد: دنیای اسلام امروز مبارزه سنگین در پیش دارند و باید در این راه مقاومت و ایستادگی داشته باشند بنابراین ضرورت دارد مسلمانان با آگاهی و بیداری، دشمن‌شناس باشند و از توطئه و نیرنگ دشمنان غفلت نکنند.

وی در ادامه با اشاره به ۲۹ دی‌ماه روز ملی هوای پاک، بر ضرورت توجه به این موضوع مهم و حیاتی تأکید کرد و ابراز داشت: هوای پاک در حقیقت امروز آرزوی ساکنین شهرهای بزرگ‌شده و ساکنین شهرهای کوچک نیز در معرض از دست دادن آن قرار دارند. به همین دلیل باید در حفاظت از هوای پاک تلاش کنیم.

طباطبایی همچنین بر فرهنگ‌سازی و توجه به محیط‌زیست پاکیزه و سالم تأکید کرد.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و نام‌گذاری این روز بنام روز پرستار یادآور شد: بایستی در باب معرفی شخصیت و جایگاه حضرت زینب(س) به‌عنوان الگوی مترقی و مقدس و انتقال آن به نسل جوان تلاش کنیم.

امام‌جمعه کاشمر بابیان این‌که حضرت زینب(س) بهترین و بزرگ پرستار عالم اسلام است گفت: پرستاری به دلیل این‌که باجان انسان سروکار دارد در حقیقت شغل خطیر، پرزحمت و حساسی است.

طباطبایی با تبریک روز پرستار و آرزوی موفقیت برای تمامی فعالان این حرفه خطیر در جامعه که در مسیر کمک و خدمت به انسان گام برمی‌دارند اظهار داشت: وظایف و مسئولیت یک پرستار کمتر از پزشک نیست چراکه یک پرستار همواره در طول مدت بستری بودن بیمار از آسایش خود می‌گذرد تا بیمار سلامتی خودش را به دست آورد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.