نمایشگاه صنایع دستی کاشمر افتتاح شد

همزمان با دهه مبارک فجر با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان نمایشگاه صنایع دستی کاشمر افتتاح شد.

رییس اداره میراث فرهنگی کاشمر، رضا یوسفی با بیان اینکه نمایشگاه صنایع دستی با همت هنرمندان شهرستان برپا شده است، اظهار کرد: به جهت اینکه صنایع دستی کاشمر از توان بسیار بالایی برخوردار است، تصمیم بر برپایی این نمایشگاه گرفته شد.

نمایشگاه صنایع دستی کاشمر

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در طبقه پایین اداره برپا شده است، گفت: فضای خود این نمایشگاه نیز به صورت سنتی و دارای حوض‌خانه و مدبخت است که برای این نمایشگاه طراحی شد.

یوسفی با اعلام اینکه در این نمایشگاه غذاهای سنتی شرکت‌ها و افرادی به نمایش گذاشته شده که در عرصه صنایع دستی فعالیت دارند، افزود: این نمایشگاه در ۱۵ غرفه سراجی سنتی، معرق چوب، غذاهای سنتی، بافته های داری، جواهر سازی، خراطی، حجم و سازه های سنتی برپا شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه هدف اصلی به جز خود نمایشگاه شکوفا کردن مقوله اقتصاد است، اظهار کرد: در تلاش هستیم با فرهنگ سازی صنایع‌دستی در سبد کالای خانوار و ادارات قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت شهرستان در تولید صنایع دستی بسیار بالا است، بر تشکیل بازارچه هنر دائم در شهرستان تاکید کرد و گفت: در تلاش هستیم پک‌های سوغات مختلف تهیه و عرضه کنیم.

رییس اداره میراث فرهنگی کاشمر گفت:
این نمایشگاه از از ۱۵ لغایت ۲۲ بهمن در محل میراث فرهنگی کاشمر برای بازدید عموم دایر است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.