رونمایی از رمان زندگی دانش آموز شهید محمد پنجاهی در کاشمر

همزمان با سی و ششمین سالگرد شهادت دانش‌آموز شهید محمد پنجاهی، از رمان زندگی این شهید با نام سوغات کربلا در کاشمر رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مراسم رونمایی از این کتاب،با حضور جمعی از مسئولان و مردم کاشمر در رونمایی از رمان زندگی دانش آموز شهید محمد پنجاهیروستای عارف آباد، زادگاه این شهید برگزار شد.

امام جمعه موقت کاشمر در این مراسم گفت: برکت در فرهنگ دینی ما به معنی نفع فراوان و هدفمند است و شهیدی که با امکانات اندک در شرایطی که همه دنیا با او مبارزه می‌کنند دست به جهاد می‌زند در واقع برای جامعه منافع فراوانی به بار می‌آورد و مصداق برکت می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی احدی افزود: مهمترین نفعی که از شهید نصیب جامعه می‌شود، روشنگری و هدایت است و شهید در ادامه هدایتگری خداوند ،انبیا و ائمه اطهار، جامعه را هدایت می‌کند.

کتاب «سوغات کربلا» ، به همت نمایندگی دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کاشمر به قلم نجمه صاحب زمانی به رشته تحریر درآمده است.

شهید محمد پنجاهی از اهالی روستای عارف آباد کاشمر و تک فرزند خانواده بوده است، در سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان، همزمان با ایام شهادت حضرت علی(ع) در سن ۱۶ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش پس از ۱۲ سال در سال ۱۳۷۳ در گلزار شهدای روستای عارف‌آباد به خاک سپرده می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.