کاهش ۲۱ درصدی اعتبارات تملک دارایی کاشمر

سرپرست فرماندار کاشمر گفت: اعتبارات تملک دارایی شهرستان سال جاری در مقایسه با سال گذشته ۲۱ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا، مرادعلی احمدزاده ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی شهرستان در سال جاری برای ۱۰۳ پروژه با اعتبار ۸ میلیارد و ۶۵۲ میلیون تومان تعریف شده است، گفت: این اعتبارات شامل ۲۰ فصل، ۵۳ برنامه و برای ۳۵ دستگاه شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات تملک دارایی شهرستان در مقایسه با سال گذشته ۲۱ درصد کاهش داشته است، بیان کرد: اعتبارات سال گذشته شهرستان ۱۰ میلیارد و ۹۶۸ میلیون تومان برای ۱۰۸ پروژه بوده است.

سرپرست فرماندار کاشمر با اعلام اینکه به طور میانگین ۴۳ درصد اعتبارات سال گذشته تخصیص داشته است، اظهار کرد: برای امسال قول داده اند که اعتبارات صددرصد پرداخت شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم حداقل امسال در خصوص اعتبارات تملک دارایی شهرستان تخصیص خوبی داشته باشیم، به اعتبارات ماده ۱۸۰ شهرستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ برای تعداد ۲۴ پروژه اعتبار ۱۰ میلیارد و ۶۰۸ میلیون تومان تعریف شده است.

احمدزاده با اشاره به اینکه این اعتبارات شامل ۹ بخش است که برای ۱۶ دستگاه اختصاص یافته، به مقایسه اعتبارات ماده ۱۸۰ امسال به نسبت سال گذشته پرداخت و اظهار کرد: سال گذشته اعتبارات ماده ۱۸۰ حدود ۱۵.۵ درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: اعتبارات ماده ۱۸۰ سال گذشته برای ۳۴ پروژه با اعتبار ۹ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان بوده است.

سرپرست فرمانداری کاشمر با بیان اینکه ۲۳.۵ درصد میانگین تخصیص اعتبارات ماده ۱۸۰ در سال گذشته بوده است، به اداراتی که از محل اعتبارات تملک دارایی بیشترین اعتبار را برای امسال دارند اشاره کرد و گفت: شهرداری کاشمر از محل ماده ۱۸۰ و اعتبارات تملک دارایی ۴ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان، راه و شهرسازی با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۹۳ میلیون تومان، جهاد کشاورزی با ۱ میلیارد و ۹۱۱ میلیون تومان، اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس یک میلیارد و ۷۳۹ میلیون تومان، اداره آب و فاضلاب روستای با یک میلیارد و ۳۸۲ میلیون تومان اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای با ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و شهرداری ریوش با یک میلیارد و ۳۱ میلیون تومان به ترتیب بیشترین اعتبارات را داشته اند.

وی با اعلام اینکه اعتبارات اعلام شده فقط مختص پروژه‌های نیمه تمام است، عنوان کرد: تا پروژه‌های نیمه تمام تکمیل نشود به صلاح نیست پروژه دیگری شروع کنیم.

احمدزاده با اشاره به اینکه برخی پروژه‌های نیمه کاره در شهرستان از ده سال قبل هستند، گفت: اگر طرح‌های نیمه تمام کامل شده پروژه دیگری را می‌توان شروع کرد.

وی با بیان اینکه اعتبارت اختصاص یافته باید به موقع جذب شود، بیان کرد: مسئولان ادارات از هم اکنون برای تفاهم نامه ها و جذب اعتبارات پیگیری های لازم را داشته باشند.

وی پایان جذب اعتبارات را ۳۱ خردادماه اعلام کرد.

در ادامه دبیر کمیته برنامه ریزی استان و نماینده سازمان برنامه و بودجه استان در شهرستان با بیان که با بیان اینکه اعتبارات ابلاغی به استان ۵ هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال بوده است، افزود: هنوز آئین نامه اجرایی اعتبارات مربوط به تبصره ۱۸ با مبلغ ۱۱۷ میلیارد تومان و اعتبارات مربوط به ۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ ۳۸.۲ میلیارد تومان به استان ابلاغ نشده است.

صفریان با اشاره به اینکه این جلسه مربوط به اعتبارات ابلاغی به استان با ۴۱۶.۴ میلیارد تومان است، افزود: این مبلغ شامل اعتبارات استانی با ۱۵۲ میلیارد تومان، سه درصد نفت و گاز با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان و اعتبارات ارتقاء شاخص‌های توسعه اقتصادی با اعتبار ۴۳.۴ میلیارد تومان است.

وی با اعلام اینکه در اعتبارات ابلاغی یکسری الزامات قانونی داشته ایم، بیان کرد: یک درصد اعتبارات استانی و نفت مربوط به بسیج سازندگی، ۵ تا ۸ درصد اعتبارات مربوط به اجرای طرح های هادی روستایی، ده درصد اعتبارات مربوط به آب روستایی است.

دبیر کمیته برنامه ریزی کاشمر با بیان اینکه براساس یک بند اعتبارات حوزه علمیه باید ثابت نگه داشته شود، اظهار کرد: مجموع الزامات ۵۵.۲ میلیارد تومان را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۳۳۶ میلیارد تومان رقم اعتباری است که با توجه به شاخص ها بین فصول برنامه های توزیع شده و سهم هر شهرستان به دست آمده است، بیان کرد: اعتبارات ماده ۱۸۰ استان حدود ۴۲۱.۵ میلیارد تومان بوده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.