محمدرضا خباز استاندار خراسان شمالی شد

محمدرضا خباز در نشست روز یکشنبه هیات دولت که به ریاست حجت ­الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری، برگزار شد به عنوان استاندار خراسان شمالی منصوب شد.
محمدرضا خباز استاندار خراسان شمالی شد,

به گزارش عصر اترک، محمد رضا خباز، ۲۸ تیرماه ۱۳۳۳ در کاشمر به دنیا آمد، خباز که از سیاست‌مداران اصلاح‌طلب بوده به مدت ۲۶ ماه استانداری سمنان یعنی زادگاه رئیس جمهور را برعهده داشت.

سکاندار جدید استانداری خراسان شمالی ، نمایندگی مردم شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن را در ۴ دوره از مجلس شورای اسلامی بر عهده داشته است.

وی در انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۸۸ از مهدی کروبی و در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ ابتدا از نامزدی احتمالی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی و سپس از حامیان حسن روحانی بود.

وی همچنین در اواخر سال گذشته گزینه احتمالی استانداری زنجال بود که بنا به دلایل نامعلومی منتفی شد.

قدم خباز برای خراسان شمالی خوش است

علی قربانی، رییس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در گفتگو با رسانه های استان خباز را فردی با تجربه دانسته و چند دوره نمایندگی مجلس و استانداری سمنان را از سوابق خوب او برشمرده است.

وی گفته خبار در زمان تقسیم خراسان و تاسیس خراسان شمالی به شدت مدافع مردم این خطه بوده و میدواریم حضور او سبب خیر برای خراسان شمالی باشد.
محمدرضا خباز نهمین استاندار این استان پس از محمدرضا صالحی، سید علی‌اکبر پرویزی، محمود احمدی بیغش، ابوطالب شفقت، محمد حسین جهانبخش، احمد مروج الشریعه، بهروز همتی و محسن نریمان است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی سال ۹۳ تاسیس شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.