ایجاد فضای ناامن برای سودجویان بازار با تشدید گشت‌های مشترک بازرسی صورت می‌گیرد

فرماندار کاشمر به‌ایجاد فضای ناامن برای سودجویان بازار با تشدید گشت‌های مشترک بازرسی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، محمدعلی نبی‌پور ظهر امروز در دومین جلسه ستاد تنظیم بازار کاشمر در سال جاری که با ترکیب و حضور اعضای جدید برگزار شد؛ گفت: متأسفانه بروز نوسانات قیمت‌ها منجر به‌بروز سوءاستفاده سودجویان و ایجاد التهاب در بازار شده است.

فرماندار کاشمر با اشاره به‌شرایط و وضعیت بازار بر لزوم رصد لحظه‌ای بازار و قیمت محصولات توسط ستاد تنظیم بازار تأکید کرد و ادامه داد: در این راستا، باید با نظارت جدی بر بازار و تشدید بازرسی‌ها با افرادی که با احتکار و انبار کردن کالاهای اساسی قصد سودجویی و برهم زدن امنیت بازار و آرامش جامعه را دارند، برخورد کرد.

وی بابیان اینکه با اجرا و تشدید گشت‌های مشترک بازرسی باید فضا را برای سودجویان بازار ناامن کرد؛ یادآور شد: ادارات جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت باید در خصوص تأمین کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم پیش‌بینی‌های لازم را انجام تا در کاشمر مشکلی ایجاد نشود.

نبی‌پور با تأکید بر اینکه مصوبات این ستاد علاوه بر بعد نظارتی، جنبه حمایتی از بازار و کسبه و اصناف در راستای تأمین نیازهای مردم دارد، خاطرنشان کرد: باید میزان جرائم و نحوه برخورد قضایی با احتکار کالا و سودجویان از طریق نشریات و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود.

در ادامه، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر با اشاره به‌پیش‌بینی‌های انجام‌شده در خصوص تأمین کالاهای اساسی؛ گفت: در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان و تنظیم بازار، مرغ با قیمت ۶ هزار و ۸۵۰ تومان از اواخر هفته گذشته در مناطق مختلف شهر در حال توزیع است.

جواد خزاعی افزود: تلاش می‌کنیم، با توجه به‌نوسانات قیمت کالاهای اساسی، زمینه تأمین اقلام مورد نیاز در قالب طرح تنظیم بازار فراهم شود.

این گزارش حاکی است؛ تشدید بازرسی‌ها، شناسایی انبارها و مراکز نگهداری کالاهای اساسی با اجرای گشت‌های مشترک، نظارت بر امر کشتار مرغ، تأمین به‌موقع اقلام اساسی، تأمین به‌موقع اقلام اساسی از مصوبات ستاد تنظیم بازار کاشمر بود.

زنده‌گیری گربه پالاس برای دومین بار در خواف

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف در گفت و گو با خبرنگار فارس در خواف گفت: نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان در حین گشت و کنترل و پایش منطقه شکار ممنوع سده ( تنگل سلامی )، متوجه حضور یک قلاده گربه پالاس شدند که به‌دلیل اهمیت ویژه این گونه منحصر به‌فرد و ارزش بالای اکولوژیکی آن، محیط‌بانان به‌منظور نمونه‌گیری و بیومتری، اقدام به‌زنده‌گیری این حیوان کمیاب شدند.

سعید توانا با بیان اینکه این‌ گونه با ارزش که برای دومین بار در خواف در منطقه شکار ممنوع سده مشاهده و زنده‌گیری شده، از خانواده گربه‌سانان و از گونه‌های کمیاب و نادر کشور است؛ متذکر شد: مشاهده دوباره این گونه ارزشمند جانوری در منطقه نشانگر آن است که منطقه زیستگاه مناسب برای حیات این گونه با ارزش به‌شمار می‌آید.

وظیفه هر مسؤولی پاسخ‌گویی است

فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه داورزن ظهر امروز در اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با بیان اینکه وظیفه هر مسؤولی پاسخ‌گویی است؛ گفت:حداقل با عمل اگر نمی‌توانیم به‌انتقادات مردم پاسخ دهیم،با رعایت ادبیات درست، خوش‌رویی و زبان ادب پاسخ‌گوی مردم باشیم، در غیر این صورت، سکوت کنیم.

روح الله پسندیده با اشاره به‌تاخیر ساخت المان شهدای گمنام در ورودی داورزن؛ اظهار داشت: اگر ما مسؤولین پای کار باشیم به‌یقین شهدا کار را روی زمین نمی‌گذارند و مردم نیز در صحنه حضور پیدا می‌کنند.

رئیس حوزه قضایی داورزن نیز با اذعان به‌فرهنگ غنی این شهرستان؛ گفت: فرهنگ عمومی داورزن از وضعیت بسیار مناسب و بالایی برخوردار است که در بررسی پرونده‌های قضایی این به‌وضوح مشاهده می‌شود.

رضا سیدآبادی افزود:برنامه‌ریزی‌های مناسب برای ایام محرم و خدمت به‌دستگاه امام حسین(ع) باید در این روزها مورد توجه قرار گیرد تا هرچه بهتر و شایسته‌تر فرهنگ حسینی ترویج یابد.

۳ فقره سرقت در کارنامه سیاه سارق حرفه‌ای در بردسکن

فرمانده انتظامی بردسکن ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: تیم گشت کلانتری مرکزی این شهرستان، هنگام کنترل حوزه استحفاضی خود به‌حرکت و رفتار راننده یک دستگاه موتور سیکلت هوندا مشکوک شد که با استعلام شماره پلاک این وسیله، موتورسیکلت نیز سرقتی از کار درآمد.

عباس نظافتی افزود: ماموران انتظامی پس از دستور ایست وبازرسی، راکب موتور با سرعت متواری شد.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی در تحقیقات بعدی خود با توجه به‌سرنخ‌های به‌دست آمده، راننده فراری موتورسیکلت را شناسایی کرده، با هماهنگی مقام قضایی او را در محل اختفایش واقع در یکی از روستاهای این شهرستان دستگیر و یک دستگاه موتور سیکلت مسروقه از وی کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی بردسکن افزود: متهم در بازجویی‌های علمی پلیسی به‌یک فقره سرقت موتورسیکلت از یکی از شهرستان‌های همجوار و به‌دو فقره سرقت احشام از روستاهای منطقه اعتراف کرد.

نظافتی گفت: متهم دستگیر شده ۲۳ ساله بوده و اعتیاد شدید به‌مواد افیونی دارد، پس از سیر مراحل قانونی با صدور حکم قضایی روانه زندان شد.

۱۶ کیلومتر از جاده‌های اصلی سبزوار بهسازی شد

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سبزوار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار گفت: مرمت، روکش آسفالت و لکه‌گیری ۱۶ کیلومتر از جاده‌های اصلی این شهرستان در سال جاری با هزینه ۹۰ میلیارد ریال اجرا شد.

مهدی رحمتی بیان کرد: عملیات روکش آسفالت و لکه‌گیری هندسی جاده سبزوار- نیشابور به‌طول ۹ کیلومتر و محور سبزوار به‌خوشاب به‌طول ۷ کیلومتر به‌پایان رسیده است.

وی با اشاره به‌وضعیت آسفالت نامناسب محور سبزوار به‌قوچان؛ افزود: مرمت جاده و آسفالت این محور نیز در دست اقدام است که با تامین قیر مورد نیاز اجرا می‌شود.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سبزوار ادامه داد: برای روکش آسفالت جاده سبزوار- اسفراین به‌طول ۱۰ کیلومتر ۱۰۰ میلیارد ریال تامین اعتبار شده که عملیات آن در تابستان جاری انجام می‌شود.

رحمتی با بیان اینکه یکی از وظایف سازمان راهداری‌ و حمل‌ونقل جاده‌ای ایمن‌سازی محورها، نگهداری، ساماندهی و ارتقای آنها است؛ متذکر شد: در همین راستا، نقاط پرحادثه که احتمال بروز تصادف در آنها بالا بوده، شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: پیچ‌های بفره، مهر و صدخرو در مسیر جاده سبزوار به‌داورزن، پیچ افجنگ در جاده سبزوار به‌اسفراین، تقاطع جاده ششتمد در مسیر سبزوار به‌بردسکن و پیچ اولر در محور سبزوار- نیشابور از نقاط پرحادثه است که در اولویت کاری این نهاد قرار دارد.

حل مشکلات مردم در سایه وحدت و انتقادپذیری مسؤولان است

امام جمعه داورزن ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: فرهنگ اسلامی و دین‌باوری در ملت وجود دارد که توانسته‌اند در برهه‌های زمانی مختلف فشارهای اقتصادی، جنگ و دیگر مشکلات را صبورانه تحمل کنند.

حجت‌الاسلام‌ جواد علی‌زاده اضافه کرد: فرهنگ اتحاد و همدلی است که می‌تواند راه موفقیت را در همه عرصه‌ها رقم بزند و این موضوع باید دربین مسؤولان بیشتر دیده شود.

وی با اشاره به‌قدرت تحمل مسؤولان؛ افزود: حل مشکلات مردم در سایه وحدت و قدرت تحمل و انتقادپذیری مسؤولان بوده و اختلاف بین آنها موجب زیان به مردم می‌شود.

امام جمعه داورزن ادامه داد: اگر نقدی انجام می‌شود، هرچند نادرست هم باشد، وظیفه مسؤول است که نقد را به‌درستی و زیبایی پاسخ دهد تا روش نقد درست نیز فرهنگ‌سازی شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.